Зеленський про запуск "Північного потоку-2": Україні потрібен чіткий механізм, що гарантуватиме безпеку

Фото з відкритих джерел

Глава держави зазначив, що запуск газопроводу означає суттєву ескалацію загроз для України та Європи

Президент України Володимир Зеленський обговорив з Федеральним президентом Німеччини Франком-Вальтером Штайнмаєром питання російського газопроводу "Північний потік-2". Зеленський заявив про необхідність чіткого механізму, що гарантуватиме безпеку України. Про це повідомляє Офіс президента України.

"Запуск "Північного потоку-2" означає суттєву ескалацію загроз для України та Європи. Україні важливо отримати чіткий міжнародно-правовий механізм, що гарантуватиме безпеку", - наголосив президент.

Новини за темою: Президент Польщі заявив про загрози "Північного потоку - 2"

Раніше міністр закордонних справ Дмитро Кулеба закликав Німеччину і США перейти до конкретних дій у наданні гарантій Україні для збереження транзиту газу через територію України на тлі запуску російського газопроводу "Північний потік - 2". 

При цьому прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що українська сторона наполягатиме на збереженні транзиту газу мінімум на 15 років після припинення чинного контракту з Росією. 

Голова правління НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко переконаний, що Україна найближчим часом не зазнає збитків від запуску "Північного потоку - 2".