Зеленський подав на розгляд парламенту законопроект про Великий державний герб

Суспільне

Доповідатиме законопроект під час його розгляду на пленарному засіданні Ради перший президент України Леонід Кравчук

Президент Володимир Зеленський подав на розгляд Верховної Ради законопроект про великий Державний герб України та визначив його як невідкладний. Про це Володимир Зеленський заявив під час виступу на урочистому засіданні Верховної Ради з нагоди Дня Конституції, повідомляє "Суспільне".

"Відповідно до статті 93 Конституції України я вношу на розгляд Верховної Ради проект закону "Про великий Державний Герб України" і визначаю його як невідкладний для позачергового розгляду Верховною Радою", – повідомив Зеленський.

Зеленський додав, що доповідатиме законопроект під час його розгляду на пленарному засіданні Ради перший президент України Леонід Кравчук.

Нагадаємо, 25 серпня 2020 року Верховна Рада підтримала в цілому проект постанови про оголошення конкурсу на найкращий ескіз великого Державного герба України.

Питання створення проекту великого герба підіймали у 1991, 1996, 2001 та 2007 році, проте досі його так і не вдалося затвердити. Досі в Україні офіційно використовується лише малий герб.

19 лютого 1992 року Верховна Рада затвердила Державний герб України. Ним став золотий тризуб на синьому щиті. При цьому від початку затвердження тризуб вважався малим гербом України, та, відповідно до 20 статті Конституції, головним елементом великого Державного герба України.

Нагадаємо, Верховна Рада зібралася в понеділок, 28 червня, на урочисте засідання з нагоди Дня Конституції України. Перед засіданням біля будівлі парламенту на площі Конституції відбулося відкриття пам'ятного знака Тризуб і урочисто підняли державний прапор.