Зеленський: "Північний потік-2" – це зброя проти України

Володимир Зеленський Фото з відкритих джерел

За словами президента, Україна має отримати безпекові гарантії, одними з яких має стати повернення українських територій

"Північний потік-2" є політичною зброєю проти України, що може посунути питання війни на Донбасі на другий план. Про це заявив президент Володимир Зеленський у спільному інтерв’ю журналістам Agence France-Presse, Reuters та Associated Press, передає прес-служба Офісу президента.

"Якщо Росія з деякими країнами Європи має спільний економічний процес, то для нас "Північний потік-2" – це зброя проти України. Хтось із європейських лідерів сказав: просто Україні потрібні гарантії. Це не просто про гарантії. Для нас це не про економіку, це смішно виглядає. Це точно політична зброя, і поки що в напрямку "Північного потоку-2" всіх переграє Росія", - сказав Зеленський.

За словами президента, Україна має отримати безпекові гарантії, одними з яких має стати повернення українських територій.

"Якщо є крок з підтримки такого рішення з боку насамперед Росії і з боку країн Європи, які зацікавлені у "Північному потоці-2", і у нас паралельно є, крім геополітичних, енергетичні, безпекові гарантії, тоді так – я розумію. А якщо цього немає, то це просто підвішують (ситуацію, – ред.) і кажуть: давайте ми вам дамо гроші. Гроші нічого не вирішують", – додав Зеленський.

Водночас український лідер переконаний, що після запуску газопроводу Росія може припинити постачання газу в Україну чи транзиту Україною, аби схилити державу до діалогу з НЗФ.

Новини за темою: МЗС назвало умову України для запуску "Північного потоку - 2"

Нагадаємо, раніше президент Володимир Зеленський заявив, що "Північний потік-2" нічим не відрізняється від анексії Криму, оскільки є загрозою для енергетичної безпеки України та Європи. Президент пояснив, що Росія продовжує створювати важелі для торгів, щоб відтермінувати вирішення питання Криму.