Зеленський підписав закон щодо вдосконалення надання електронних публічних послуг

Закон вносить зміни до визначення принципу надання електронної публічної послуги за замовчуванням

Фото з відкритих джерел

Президент України Володимир Зеленський підписав закон щодо вдосконалення надання електронних публічних послуг. Документ вносить зміни до визначення принципу їх використання. Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

"Президент України Володимир Зеленський підписав Закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення надання публічних (електронних публічних) послуг" № 1767-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 22 вересня 2021 року. Документ вносить зміни до визначення принципу надання електронної публічної послуги за замовчуванням", - йдеться в повідомленні.

Зокрема, закон визначає, що цей принцип не може застосовуватися в наступних випадках:

- при державній реєстрації прав на нерухоме майно, а також обтяжень таких прав;

- актів цивільного стану громадян, юридичних осіб та громадських формувань, які не мають статусу юридичної особи, та фізичних осіб-підприємців;

- при державній реєстрації релігійних організацій та їх підрозділів, профспілок, організацій роботодавців;

Новини за темою: Зеленський підписав зміни до Закону "Про індустріальні парки": Що вони передбачають

- відокремлених підрозділів іноземних неурядових організацій, представництв, філій іноземних благодійних організацій, символіки громадських формувань та друкованих ЗМІ та інформаційних агентств;

- для реєстрації статутів територіальних громад, у тому числі - міст Києва та Севастополя;

- при реєстрації статутів Національної академії наук України та національних галузевих академій наук;

- для процедур відновлення платоспроможності боржника - юридичної особи або визнання його банкрутом з метою задоволення вимог кредиторів, а також відновлення платоспроможності фізособи, виконавчого провадження та примусового виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб).

Водночас законом передбачено, що перелік випадків, у яких суб'єкт надання електронних публічних послуг може надавати електронні публічні послуги за замовчуванням. Їх встановлює Кабінет міністрів України.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський підписав указ про помилування або зменшення терміну відбування покарання для 31 засудженого захисника України.