Зеленський підписав закон про заснування Національної премії ім. Бориса Патона

Український науковець Борис Патон Фото з відкритих джерел

Закон набуває чинності з наступного дня після його опублікування

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про заснування премії України ім. Бориса Патона. Про це йдеться на сайті президента

"Цей документ перейменовує Державну премію України в галузі науки і техніки на Національну премію України імені Бориса Патона задля увічнення пам’яті видатного українського вченого та організатора науки, державного та громадського діяча, Президента НАН України, директора Інституту електрозварювання імені Є. О. Патона Національної академії наук України, Героя України академіка Бориса Патона, а також відзначення на державному рівні діячів науки за значний внесок у розвиток вітчизняної наукової сфери", - йдеться у повідомленні. 

Законом запроваджується нова номінація Держпремії в галузі освіти - фахова передвища освіта. 

Новини за темою: Верховна Рада запровадила премії розміром 100 тис. грн для найкращих учасників ЗНО

Підписаний Зеленським закон набуває чинності з наступного дня після його опублікуванням. 

Як повідомлялося раніше, премію імені Бориса Патона будуть присуджувати за видатні досягнення у галузі науки та техніки. Для реалізації цього законопроекту не потрібне залучення додаткових коштів з державного бюджету. 

Нагадаємо, український науковець Борис Патон протягом 58 років був президентом Національної академії наук України. Його винаходами у галузі зварювальних процесів, металургії й технології металів наразі користуються у різних країнах світу.