Зеленський підписав закон про підтримку українських авіакомпаній

Володимир Зеленський Офіс президента України

Рада ухвалила документ 1 червня

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про підтримку українських авіакомпаній у період переходу до використання літаків вітчизняного виробництва. Про це повідомила прес-служба Офісу президента.

Зазначаэться, що документ продовжує до кінця 2024 року можливість експлуатації в Україні літаків у режимі тимчасового ввезення з умовним звільненням від митних платежів. Ідеться про повітряні судна, ввезені українськими авіакомпаніями за оперативним лізингом.

У такому режимі на митну територію України можуть ввозитися літаки з масою порожнього обладнаного апарата понад 10 тисяч кг, але не більше 30 тисяч кг та максимальною пасажиромісткістю від 44 до 110 місць.

"При цьому, відповідно до закону, уряд має врахувати в проекті державного бюджету України на 2022 рік фінансування заходів Державної цільової науково-технічної програми розвитку авіаційної промисловості, зокрема щодо відновлення повномасштабного серійного виробництва цивільних літаків в Україні, освоєння виробництва вертольотів, створення умов для збереження частки ринку авіаперевезень для вітчизняних виробників", - пояснили в Офісі президента.

Новини за темою: Україна запровадила санкції проти російських авіакомпаній та заарештувала 81 літак за польоти до Криму

Нагадаємо, нещодавно прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що міністру інфраструктури Олександру Кубракову доручено пришвидшити створення національної авіакомпанії. За словами очільника уряду, Україна вже розпочала переговори щодо закупівлі літаків.