Зеленський підписав закон, який закріплює автоматичну фіксацію порушень габаритно-вагових норм

Фото з відкритих джерел

Про це повідомляє сайт президента

Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який закріплює автоматичну фіксацію порушень габаритно-вагових норм. Про це повідомляє сайт президента.

Повідомляється, що документ покликаний законодавчо закріпити можливість автоматичної фіксації порушень габаритно-вагових параметрів.

Також закон розширює повноваження Укртрансбезпеки в частині здійснення габаритно-вагового контролю, зокрема надає їй право стягувати в судовому порядку плату за проїзд вантажівок, які порушують габаритно-вагові норми.

Крім того, документ встановлює відповідальність вантажовідправника як першої ланки у вантажних перевезеннях і значно посилює відповідальність автоперевізників за недотримання габаритно-вагових норм.

Як зазначили в пресслужбі, раніше Зеленський наголошував, що перевантажений автотранспорт, особливо в період збору врожаю, руйнує дорожню інфраструктуру. Причому йдеться не лише про старі дорогі – розбиваються навіть новозбудовані траси.

Тому він наголосив на важливості ухвалення документа, який захистить дороги від руйнування надміру навантаженими автомобілями та підвищить рівень безпеки дорожнього руху.

Нагадаємо, що Верховна Рада у вівторок проведе, крім запланованого, ще й позачергове засідання за ініціативою президента Володимира Зеленського.