Зеленський підписав указ про санкції проти інтернет-магазину Wildberries

Президент України Володимир Зеленський

Фото з відкритих джерел

Санкції діятимуть упродовж трьох років

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про санкції проти інтернет-магазину Wildberries та його керівництва. Відповідний указ президента №304/2021 від 23 липня опублікований на сайті глави держави.

Так, санкції строком на 3 роки, зокрема, запровадили щодо: Тетяни Бакальчук і Владислава Бакальчука (співзасновників товариства з обмеженою відповідальністю "Wildberries"), Андрія Ревяшка (директора з розвитку інформаційних технологій товариства з обмеженою відповідальністю "Wildberries"), Олексія Кузьменка (керівника напряму "книги" товариства з обмеженою відповідальністю "Wildberries"). Всі четверо є громадянами Російської Федерації.

Крім того, санкції на три роки запровадили проти громадянина Франції Фаяр Жераль-Юбер (Fayard Gérald-Hubert) - засновника некомерційної організації "Офіційний Репрезентаційний центр Донецької Народної Республіки у Франції". Також у списку є ще одна громадянка Франції Неан Крістель (Neant Christel), що проживає у м. Донецьк, співробітниця так званого "Міжнародного прес-центру Doni".

Цей вид обмежувальних заходів передбачає: блокування активів; запобігання виведенню капіталів за межі України; призупинення виконання економічних і фінансових зобов'язань; інші санкції, що відповідають принципам їх застосування, встановленим цим законом (заборона на встановлення ділових контактів).

Контроль за виконанням рішення Ради національної безпеки і оборони України, яке введене в дію цим указом, покладено на секретаря РНБО.

Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Нагадаємо, що раніше РНБО України запровадила санкції проти російської установи, яка створила фейковий сайт президента України.