Зеленський не розуміє, що він підписався у дуже страшних речах, - Чаплига про переслідування опозиції

Фото з відкритих джерел

Експерт каже, що в Україні діє не сила права, а право сили

Президент України Володимир Зеленський не розуміє, що підписався у дуже страшних речах. За визначенням, санкції є політичним, позасудовим способом позбавлення прав і свобод. А в Конституції чітко написано, що ніхто не може бути позбавлений або обмежений у правах інакше, як за вироком суду.

Про це в ефірі на телеканалі "Перший Незалежний" заявив політичний експерт Михайло Чаплига.

Гість студії, коментуючи зауваження адвокатів народного депутата України, голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктора Медведчука щодо того, чому проти народного обранця справу відкрила СБУ, хоч за законом це мала робити Генеральна прокуратура, зауважив, що це свідчить про диктатуру в країні.

"Фактично диктатура - це там, де не сила права, а право сили", - зазначив експерт.

Новини за темою: Медведчук: Влада розуміє, що ми політична сила, яка може перемогти "Слугу народу"

Михайло Чаплига продовжив: "До речі, Зеленський не розуміє те, що він підписався у дуже страшних речах. По-перше, усі ми розуміємо, що за визначенням санкції є політичним, позасудовим способом позбавлення прав і свобод, політично вмотивованим позасудовим способом. При цьому у Конституції чітко написано, що ніхто не може бути позбавлений або обмежений у правах інакше, як за вироком суду. При цьому не можна санкції накладати на громадян України. Добре. Наклали санкції. Добре. А звинувачення при цьому виносяться зовсім за іншими статтями. І виходить, що тоді як тепер довести, що це не є політичним переслідуванням? Як? Якщо санкції накладають за одними звинуваченнями - за ними нічого, а потім ідуть до суду за іншими, потім ще й там провал".

Новини за темою: Медведчук: Боротьба з приводу необґрунтованого звинувачення, висунутого мені, триватиме

Експерт резюмував, що такі кроки абсолютно чітко говорять про політичне переслідування.

Нагадаємо, сьогодні, 21 травня, розглядалася апеляція на домашній арешт Віктора Медведчука. У результаті рішення суду першої інстанції залишили в силі.

Читайте також: "Медведчук: У найбільших іноземних ЗМІ вийшло понад 27 тис. публікацій про репресії опозиції".