Зеленський інціював спрощення подання компаніями інформації про бенефіціарів

Планується створити можливість електронної подачі інформації компаніями про кінцевих бенефіціарних власників з метою запобігання відмиванню коштів

РИА Новости

В Україні можуть спростити процес подання до Єдиного державного реєстру інформації про бенефіціарів. Президент Володимир Зеленський подав на розгляд до Верховної ради відповідний законопроект. Про це повідомляє прес-служба ОП.

"Процес подання інформації про бенефіціарних власників цьогоріч було організовано неналежним чином. Саме тому я ініціюю можливість подання необхідної інформації в електронному вигляді - без черг та додавання непотрібних паперових документів", - заявив Зеленський.

Так, згідно з законопроектом, в Україні планують створити можливість електронної подачі інформації компаніями про кінцевих бенефіціарних власників з метою запобігання відмиванню коштів.

Електронну подачу інформації можна буде зробити у застосунку "Дія".

Новини за темою: У додатку "Дія" з'являться нові документи

Водночас документ передбачає автоматичну звірку поданої інформації з даними державного реєстру. Це повинно значно прискорити процес реєстрації.

Зазначається, що законопроект також передбачає підготовку та затвердження відповідальним органом влади детальної методології визначення кінцевого бенефіціара для юридичних осіб та проведення роз’яснювальної роботи щодо цього.

Зеленський пропонує після схвалення законопроєкту дати шість місяців для юридичних осіб для подачі інформації, а ті хто вже подав - матимуть можливість уточнити її.

Нагадаємо, Верховна Рада прийняла законопроект про посилилення кримінальної відповідальності за умисне ухиляння від сплати податків та зборів.