Зеленський та президент Латвії підписали Декларацію про європейську перспективу України

Президент України Володимир Зеленський Офіс президента України

Латвія погодилася підтримати Україну, коли Київ буде готовий подати заяву на членство в ЄС

Президент України Володимир Зеленський та президент Латвії Егілс Левітс підписали спільну Декларацію про європейську перспективу України. Про це повідомили на сайті глави держави.

Зазнається, що 8 травня Зеленський перебуває з робочим візитом у Луганській області. Піж час поїздки глава держави провів відеоконференцію з латвійським колегою. За результатами розмови глави двох держав підписали спільну декларацію.

Новини за темою: Україна допомагала ЄС у боротьбі з пандемією, однак вакцину досі не отримала, - Зеленський

У документі президенти привітали значний прогрес, досягнутий у впровадженні Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Також лідери держав погодилися з необхідністю стратегічного перегляду ініціативи "Східне партнерство" і висловили наміри посилити спільні зусилля з підтримки інтеграції України до ЄС. 

Латвійська Республіка також погодилася підтримати Україну, коли Київ буде готовий подати заяву на членство в ЄС. 

Новини за темою: Україна вступить до НАТО раніше, ніж до ЄС, - литовський депутат

Латвія стала третьою державою, з якою підписано таку Декларацію. З Литвою та Польщею відповідні документи було укладено в березні та травні цього року.

Нагадаємо, нещодавно у Польщі президент України Володимир Зеленський та глави Польщі, Естонії,  Латвії і Литви підписали спільну декларацію та заявили про відданість продовженню діалогу та співпраці.