Зеленський та Блінкен провели зустріч: Про що говорили

Зустріч президента України Володимира Зеленського та Державного секретаря США Ентоні Блінкена, Київ, 6 травня 2021 року Офіс президента України

Президент України вважає 2021 рік "фундаментальним" у відносинах зі США

Президент України Володимир Зеленський та державний секретар США Ентоні Блінкен провели зустріч, під час якої обговорили низку питань. Про це йшлося під час спільної прес-конференції.

За словами Зеленського, США обізнані щодо ситуації в Україні й підтримують нашу державу в питанні деокупації та територіальної цілісності. При цьому він вважає, що 2021 рік стане "фундаментальним" у відносинах між двома країнами.

Президент розповів, що Київ та Вашингтон мають спільну позицію в питанні будівництва російського газопроводу "Північний потік - 2".

Також відомо, що сторони обговорили тему Донбасу та Криму, а Зеленський подякував США за санкції проти Росії.

При цьому президента США Джо Байдена та віце-президента Камалу Гарріс запросили взяти участь у "Кримській платформі" та заходах до Дня Незалежності України.

Нагадаємо, державний секретар США Ентоні Блінкен прибув до Києва з робочим візитом. Очікувалося, що Блінкен проведе зустріч із президентом України Володимиром Зеленським, іншими високопосадовцями та представниками громадянського суспільства.

Новини за темою: Блінкен закликав притягнути РФ до відповідальності за недотримання міжнародних зобов'язань

Також передбачалося, що під час візиту Блінкена до України обговорять розвиток стратегічного партнерства України та США, поглиблення взаємодії у політичній та безпековій сферах, збільшення обсягів торгівлі та інвестицій.