Завдання дипломатії - мости наводити, а не пересварити з усіма! - Кацман про відносини з Білоруссю

Володимир Кацман Фото з відкритих джерел

Із сусідами потрібно будувати добросусідські стосунки, наголосив експерт

Білорусь важлива для України як торговельний партнер, і зараз посваритися та обрізати торговельні відносини із цією сусідньою країною - це дурість.

Про це в ефірі на телеканалі "Перший Незалежний" заявив політичний експерт, заслужений журналіст України Володимир Кацман.

Гість студії, коментуючи ситуацію із затриманням на території Білорусі засновника опозиційного Telegram-каналу NEXTA Романа Протасевича, зауважив, що Україна "прогнулася" під зовнішнім впливом настільки, що готова йти і сваритися з Білоруссю, з якою наша країна має тисячу кілометрів спільного кордону. Володимир Кацман наголосив, що із сусідніми країнами потрібно будувати добросусідські відносини.

"А завтра Кабмін обріже авіасполучення! Скажіть мені, будь ласка, сім років тому КМУ Яценюка обрізав сполучення з Росією - кому це допомогло?" - риторично поцікавився експерт.

Новини за темою: З'явилося відео із затриманим у Білорусі колишнім головним редактором NEXTA Романом Протасевичем

Володимир Кацман продовжив: "У нас Білорусь зараз стає, по-моєму, на четверту позицію, виходить за економічною потужністю. Чому? Тому що російські компанії через Білорусь діють, зрозуміло. Ні, давайте посваримося, ще обріжемо торговельні відносини. Дурість це все!".

Гість студії констатував, що дипломатія пересварила Україну з усіма, хоча її завдання - мости наводити.

"А наші дипломати "погавкались" з усіма, зате у вишиванках величезних, і такі - очі горять, і вони розповідають, як Макрон, який підніс італійське вино якесь куштувати, почувши там десь "Будьмо!", відповів, що це з України. Уявляєте, це досягнення яке!" - зіронізував Володимир Кацман.

Новини за темою: Посадка літака авіакомпанії Ryanair у Білорусі: Голова Ради ІКАО скликав термінове засідання

Нагадаємо, нещодавно в аеропорту Мінська затримали засновника найбільшого білоруського опозиційного Telegram-каналу NEXTA Романа Протасевича. Літак розвернули практично на кордоні. 

У НАТО заявили, що примусова посадка в Білорусі міжнародного рейсу та затримання Романа Протасевича, який був на борту, вимагає міжнародного розслідування.

Слід зазначити, що президент України Володимир Зеленський доручив уряду опрацювати рішення щодо припинення прямого авіасполучення між Україною та Республікою Білорусь.

У вівторок, 25 травня, відбудеться позачергове засідання Кабінету міністрів України. На порядку денному - питання припинення авіасполучення між Україною і Білоруссю через примусову посадку літака Ryanair і затримання засновника Telegram-каналу Nexta Романа Протасевича.