Медведчук: Засідання ВР 20 липня 2021 року, в якому взяли участь 99 депутатів, - неправомірне для прийняття рішень

Віктор Медведчук
Віктор Медведчук

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат України 

ОПЗЖ

20 липня 2021 року на вимогу Президента України Володимира Зеленського відбулося так зване позачергове засідання Верховної Ради України

20 липня 2021 року на вимогу Президента України Володимира Зеленського відбулося так зване позачергове засідання Верховної Ради України. У порядку денному - 10 проектів постанов парламенту про скасування рішень Верховної Ради про прийняття в цілому чотирьох законів.

Народні депутати України, які ініціювали ці постанови, обґрунтовано пропонували скасувати результати голосування за закони, які є свідомо  неконституційними, оскільки спрямовані на підпорядкування та узурпацію судової влади, її передання під зовнішнє управління на догоду міжнародним кредиторам, а також прийняті з грубими порушеннями Регламенту Верховної Ради України.

Однак фракція президента фактично проігнорувала вимоги президента, адже у позачерговому засіданні взяли участь лише 69 представників фракції "Слуга народу" з 99 депутатів, присутніх на засіданні. Незважаючи на відсутність на пленарному засіданні необхідної для прийняття рішень відповідно до вимог Конституції України кількості парламентарів, перший заступник голови Верховної Ради України Руслан Стефанчук відкрив позачергове пленарне засідання і забезпечив неконституційний розгляд постанов.

Намагаючись створити видимість легітимності засідання, головуючий Руслан Стефанчук провів "лікнеп" для присутніх ‒ мовляв, норми чинного Регламенту не містять вимог про наявність кворуму для проведення засідання.

Про це ж заявив і голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія: "Верховній Раді не потрібно збирати кворум щонайменше 226 народних депутатів на позачерговій сесії для процедури відхилення проектів постанов, що блокують підписання законів про судову реформу. 226 голосів необхідні лише для прийняття позитивного рішення, голосування за законопроект або постанову. А ось кворум для проведення засідання для відхилення закону або постанови не потрібен".

Голова партії "Слуга народу" Олександр Корнієнко підтримав своїх соратників по партії.

Щодо Вищої ради правосуддя - проект № 5068 - заблокували двома постановами. Розрахунок простий: заблокувати закон на півтора місяці – до відкриття нової сесії Ради, тобто до 7 вересня, щоб на цей час продовжити роботу корумпованої судової системи та відкласти її реформування. Але нас цим не залякаєш. Як і не вдалося залякати із земельною реформою, з банківською і з усіма іншими. Саме тому ми зберемося на позачергову сесію, щоб відхилити ці постанови, ‒ підкреслив Корнієнко та додав: ‒ Ми не дамо цього зробити. Кворум для таких засідань не потрібен. Незважаючи на те, скільки депутатів буде завтра, голосування відбудеться".

Такі заяви не відповідають дійсності і є спробою ввести в оману не тільки депутатів Верховної Ради, а й українських громадян. Виправдати незаконні та антиконституційні дії депутатів від партії "Слуга народу".

У 2002 році Конституційний Суд України, здійснюючи офіційне тлумачення положень статей 75, 82, 84, 91, 104 Конституції України (про повноважність Верховної Ради України), прийняв рішення:

ОПЗЖ

"Конституційний Суд України розглядає порушене в конституційному поданні питання в контексті положень статті 91 Конституції України, згідно з якими Верховна Рада України приймає закони, постанови та інші акти більшістю від її конституційного складу, крім випадків, передбачених цією Конституцією, а також положення частини третьої статті 84 Конституції України, за яким голосування на засіданнях Верховної Ради України здійснює народний депутат України особисто.

Верховна Рада України правомочна приймати закони та реалізовувати інші конституційно визначені повноваження за умови присутності на її пленарних засіданнях на момент голосування не менше тієї кількості народних депутатів України, яка згідно з Конституцією України необхідна для прийняття відповідного рішення (частина четверта статті 89, стаття 91, частина четверта статті 94, частини друга, п'ята, шоста статті 111, частина перша статті 135, стаття 155, частина перша статті 156)".

На підставі викладеного та керуючись статтями 147, 150 Конституції України, статтями 51, 63, 95 Закону України "Про Конституційний Суд України", Конституційний Суд України

вирішив:

Верховна Рада України правомочна приймати закони та реалізовувати інші конституційно визначені повноваження за умови присутності на її пленарних засіданнях на момент голосування не менше тієї кількості народних депутатів України, яка згідно з Конституцією України необхідна для прийняття відповідного рішення (частина четверта статті 89, стаття 91, частина четверта статті 94, частини друга, п'ята, шоста статті 111, частина перша статті 135, стаття 155, частина перша статті 156)" (пункт 2 резолютивної частини рішення).

Очевидно, що проведення пленарного засідання Верховної Ради України в порушення вимог Основного Закону України та всупереч рішенню Конституційного Суду України – кричуще використання парламенту для здійснення узурпації влади, а посадові особи, які забезпечили проведення неправомочного засідання, мають нести як політичну, так і кримінальну відповідальність, тому що в їх діях є ознаки складу злочину, передбаченого статтею 364 КК України (Зловживання владою і службовим становищем).

Внаслідок проведення неправомочного засідання Верховної Ради всі чотири закони у разі їх підписання Конституційний Суд України відповідно до статті 152 Основного Закону України може визнати неконституційними через порушення встановленої Конституцією України процедури їх розгляду та прийняття.

Віктор Медведчук,

голова політради партії

"Опозиційна платформа - За життя"

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.