Зарубіжні ЗМІ констатують, що більшість українців негативно ставляться до діяльності Зеленського, в тому числі, через переслідування Медведчука

Президент України Володимир Зеленський Gleb Garanich/Reuters

Українці досить негативно ставляться до політики президента України Володимира Зеленського. Про це пише угорськомовний портал Kárpátinfo, посилаючись на результати опитування, яке провів Київський міжнародний інститут соціології 22-29 червня.

Журналісти нагадують, що 52,7% респондентів не схвалюють діяльність Зеленського. Крім того, більшість українців - 64% - вважають, що президент України веде країну не в тому напрямку.

Опитування проводили, використовуючи метод особистого інтерв'ю. Опитали 2031 дорослого респондента у 107 населених пунктах у всіх регіонах України, крім непідконтрольних територій.

Варто зазначити, що, згідно з результатами  дослідження, яке провів 25-29 червня 2021 року міжнародний дослідницький центр BURI-Україна (The Belgium-Ukraine Research Institute, Бельгія), більшість українців - 57,5% - вважають, що голова політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктор Медведчук невинний в тому, в чому його звинувачують представники влади на чолі з президентом Володимиром Зеленським. 64,5% респондентів вважають: врученням підозри та вибором запобіжного заходу влада намагається відвернути увагу української аудиторії від реальних проблем у країні. А 67,1% опитаних впевнені в тому, що цей судовий процес призведе до зростання рейтингу Віктора Медведчука та "Опозиційної платформи – За життя".

Нагадаємо, що 22 червня російська делегація зажадала від ПАРЄ розглянути  питання про запровадження санкцій проти народного депутата, голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктора Медведчука і закриття трьох каналів.

2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, щодо телеканалів застосовано санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів.

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру.

20 лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони ввести санкції проти 8 осіб. Серед них голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко.

13 травня Печерський суд Києва обрав запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа.

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади - відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією викриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і Zik.

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували понад 55 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.