Запропонована Мінрегіоном програма реновації житла не виключає скорочення площ квартир для її учасників, - ЗМІ

фото з відкритих джерел

Згідно з нинішнім законом, на кожні 100 кв. м необхідно надавати 150 кв. м нового житла. Якщо за нову ініціативу проголосують, коефіцієнти встановлюватимуть вже після інвентаризації

У розробленому Мінрегіоном законопроекті про оновлення застарілого житла не вказано коефіцієнта відшкодування, а значить, площа нових квартир, які планують надавати громадянам замість тих, які підуть під знесення, буде різною, залежно від міста. Не виключено, що людям запропонують житло навіть меншої площі, ніж у них було до цього. Про це Анна Пєшковg пише в матеріалі "Примус до переїзду і маніпуляції з площею квартир. Яку реновацію "хрущівок" пропонують українцям" для 112ua.tv.

Згідно з нинішнім законом, на кожні 100 кв. м необхідно надавати 150 кв. м нового житла. Якщо за нову ініціативу проголосують, коефіцієнти встановлюватимуть вже після інвентаризації. Таке рішення викликане різною інвестиційною привабливістю окремих міст і районів.

"Очевидно, що привабливість житлової площі в різних районах дуже сильно відрізняється. Якщо в центрі Києва забудовники будуть згодні на коефіцієнт навіть 2, то в більш віддалених районах він буде менше. А в маленьких містах може бути ситуація, що економічно невигідно розселяти "хрущівки" навіть із наданням квартир такої самої площі. Коефіцієнт повинен бути економічно обґрунтованим і встановлюватися органами місцевої влади. Також і те, що замовниками реконструкції повинні бути саме органи місцевого самоврядування, чітко прописано в новому законопроекті", - розповів глава Конфедерації будівельників України й автор ініціативи Лев Парцхаладзе.

Екс-заступник Міністра регіонального розвитку зазначає: те, що ухвалення рішень щодо встановлення коефіцієнта в законопроекті закріпили за органами місцевого самоврядування на рівні сесій міських і сільських рад, має мінімізувати ризик маніпуляцій із перерахунком площі. Він упевнений, що мешканці зможуть капіталізувати своє майно вдвічі.

"Якщо правильно організувати процедуру відселення при знесенні застарілих будинків, то це підвищить зацікавленість самих жителів "хрущівок", адже вони зможуть вдвічі капіталізувати своє майно", - говорить він.

Що стосується інших ризиків, Парцхаладзе впевнений, що достатнім запобіжником стане типова стандартна форма договорів із підрядником, затверджена Кабміном.

Напевно знесенню підлягатимуть 3-5% багатоквартирних будинків через їхню аварійність. А загалом нововведення можуть торкнутися приблизно 80% багатоповерхівок, адже їх віднесено до застарілого житлового фонду. Але скільки конкретно житла знесуть, а скільки - реконструюють, поки не можна сказати навіть приблизно.