Законопроект про деолігархізацію не будуть переголосовувати, - Веніславський

Федір Веніславський Слуга Народу

Парламент переголосує одну статтю документа

Верховна Рада України не буде переголосовувати законопроект №5599 про олігархів. Про це повідомив представник президента в Конституційному суді, голова робочої групи щодо законопроекту Федір Веніславський в коментарі "РБК-Україна".

Як розповів Веніславський, стаття 131 регламенту дозволяє усунути протиріччя в прийнятому документі до його підписання. "Нам потрібно лише, застосувавши статтю 131 регламенту, переголосувати одну статтю закону, де виявилися суперечливі поправки, в тій редакції, яку запропонував комітет", - пояснив Веніславський.

При цьому він додав, що профільний комітет відхилив поправку №398 спікера Верховної Ради Дмитра Разумкова про створення спеціальної комісії при Нацагентстві із запобігання корупції, яка має вести реєстр олігархів.

Новини за темою: Єврокомісія привітала ухвалення закону про олігархів

"Була допущена технічна помилка секретаріатом комітету. Комітет цю поправку відхилив. Але в результаті людського фактора співробітники секретаріату внесли її як враховану. Саме через це вийшли протиріччя", - додав Веніславський.

Такод чиновник зазначив, що голосування по спірній статті має призначити спікер Дмитро Разумков. Тому дата розгляду залежатиме від нього.

Відомо, що комітет Ради з питань національної безпеки, оборони і розвідки вже прийняв рішення звернутися до Разумкова з пропозицією усунути неузгодженості в законопроекті про олігархів.

Новини за темою: У Раді зареєстрували 11 постанов про скасування закону про олігархів

Нагадаємо, вчора, 23 вересня, народні депутати України проголосували за законопроект №5599 про олігархів у другому читанні. Документ підтримали 279 нардепів.

Як повідомив народний депутат від фракції "Голос" Ярослав Железняк, в законопроекті є правки, які суперечать одна одній. Одна з них, внесена спікером Дмитром Разумковим, передбачає визначення олігархів Нацагентством із запобігання корупції. Інша покладає це повноваження на Раду нацбезпеки і оборони.