Захищає всіх українців або тільки обраних? Журналісти "Першого Незалежного" рознесли Зеленського за переписування Конституції під себе

Володимир Зеленський Фото з відкритих джерел

Журналісти "Першого Незалежного" напередодні святкування Дня Конституції України показали, як президент Володимир Зеленський, який, між іншим, отримав найбільшу підтримку громадян за всю історію незалежності держави, регулярно і систематично порушує головний закон країни. 

"Кожен президент України переписував Конституцію по-своєму. Янукович заради посилення повноважень, Порошенко - для політичного піару, Зеленський - щоб зіграти свою роль в історії. Однак жоден з них не зробив нічого, щоб День Конституції був не тільки додатковим вихідним. Українці за 25 років не повірили, що Конституція врятує їх від правового свавілля, вмотивованого переслідування і гарантує гідне життя. Політиканство, корупція, некомпетентність і переписування Конституції заради власної дріб'язкової мети призвели до того, що навіть перша стаття головного закону порушується щодня", - йдеться у відео. 

Журналісти підрахували, що, перебуваючи всього два роки в президентському кріслі, Зеленський уже встиг грубо порушити 14 статей Конституції України. Серед них: 

Стаття 1. Україна - суверенна і незалежна, демократична, соціальна, правова держава.

"Насправді влада чомусь звітує перед послами G7, а не перед громадянами власної країни. Зміни в країні відбуваються не на користь українців, а на вимогу МВФ", - вважають журналісти "Першого Незалежного".

Стаття 3. Людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.

"Насправді вищою цінністю стало багате життя, корупційні схеми та недоторканність президента і його "кварталівського" оточення", - звертають увагу вони.

Стаття 5. Носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ.

Насправді народ є носієм бюлетенів на виборах. Після цього про нього ніколи не згадують. Владу отримує той, хто більше набрехав на виборах. А питання суверенітету вже давно визначають західні партнери.

Стаття 10. В Україні гарантується вільний розвиток, використання та захист російської, інших мов національних меншин України.

У гонитві за рейтингами влада зробила все, щоб російська і мови національних меншин потрапили під заборону. Якщо людина говорить російською - її принижують. Погрожують. Називають ворогом України. Невже Конституція захищає громадян за ознакою?

Стаття 13. Земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси є об'єктами права власності українського народу.

Насправді влада продає українську землю. Річки забруднюють хімікатами. Ліси вирубуються і вивозяться в Європу. Влада навіть не згадує, що все належить українському народу.

Стаття 15. Цензура заборонена. Держава гарантує свободу політичної діяльності.

Насправді влада знищує незалежні канали. Переслідує опозицію та її лідера Віктора Медведчука. В ООН засуджують такі дії. В Україні ніхто не бачить в цьому порушення Конституції.

Стаття 17. На території України забороняється створення та функціонування будь-яких збройних формувань, не передбачених законом.

Насправді радикали нападають на Офіс президента. Озброєні люди переслідують опозицію і розстрілюють активістів. Влада покриває їх і не бачить в цьому порушення Конституції.

Стаття 22. Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані.

Насправді влада скасувала вибори в окремих районах підконтрольного Донбасу. Тисячі українців не можуть обрати місцевих депутатів. Влада порушила Конституцію і не може гарантувати свободу вибору громадянам.

Стаття 24. Громадяни мають рівні конституційні права і свободи і рівні перед законом.

Насправді не всі рівні перед законом. Радикал Сергій Стерненко зарізав людину, викрав депутата, незаконно зберігав зброю. Отримав рік умовно і зараз на волі.

Стаття 43. Кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею.

Насправді українці не можуть вдома заробляти, щоб мати гідне життя. І вони мільйонами їдуть до Польщі. Невже Конституція Польщі забезпечує більше прав українцям, ніж Конституція їхньої батьківщини?

Стаття 49. Кожен має право на охорону здоров'я, медичну допомогу та медичне страхування.

Насправді Україна - єдина країна в світі, яка двічі заборонила виробництво вакцини від COVID-19. Політичні рішення влади призвели до того, що Україна втратила можливість виробляти тисячі доз вакцини щомісяця. Кількість померлих від коронавірусу вже перевищила 50 000. 

Стаття 53. Кожен має право на освіту.

Насправді влада закриває школи та університети. Фінансують цю програму західні партнери. Зеленський хоче пустити мільярди гривень на "Університет президента", де навчатимуться 120 студентів.

Стаття 107. Рада національної безпеки і оборони України є координаційним органом з питань національної безпеки і оборони при Президентові України.

Насправді РНБО замінила суди і правоохоронні органи. Він перетворився на інструмент, який Зеленський використовує для розправи і боротьби з неугодними. Питання безпеки замінили піаром президента. Заради цього він порушує Конституцію.

Стаття 126. Незалежність і недоторканність суддів гарантуються Конституцією та законами України.

Насправді долю суддів і судів вирішує Зеленський. Він називає їх нікчемними і вимагає звільнити всупереч Конституції. Бо, мабуть, вважає, що саме так має діяти гарант Конституції України.