Заява Кравчука щодо Донбасу - це сепаратизм і заклик до порушення територіальної цілісності України, - Нев'ядомський

Голова делегації України в ТКГ Леонід Кравчук Фото з відкритих джерел

Підстави для внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань є, якщо говорити про заяву Кравчука, каже депутат

Заява першого президента України та голови української делегації у Тристоронній контактній групі Леоніда Кравчука про те, що "Донбас потрібно відрізати від України, як ракову пухлину", - це сепаратизм. Тому що цими словами Кравчук закликає до порушення територіальної цілісності країни.

Про це в ефірі "Першого Незалежного" повідомив депутат Харківської міської ради Денис Нев'ядомський.

За його словами, цією заявою голова української делегації у ТКГ показав реальну позицію влади щодо Донбасу.

Новини за темою: Кацман: Рабінович вимагає від СБУ кваліфікувати як злочин заяву Кравчука про Донбас

"Кравчук не перший, хто про це говорить, але такий дискурс у суспільстві є. Кравчук, навпаки, діє у дискурсі та у риториці чинної влади. Він у принципі бовкнув те, про що думає і говорить влада, про що говорить президент. Просто не так прямо, як він сказав, що треба взяти і "відрізати", - сказав Нев'ядомський.

Він також стверджує, що така заява Кравчука - це не що інше, як сепаратизм. Про це йдеться у статті 110 Кримінального кодексу України, тому що голова української делегації у ТКГ закликає до порушення територіальної цілісності України.

"Звичайно, це сепаратизм, він закликає частину української території визнати не українською, тобто зазіхає на територіальну цілісність. Я розумію, що він починає з'їжджати зі своїх слів, намагається пояснити, що він не це мав на увазі. Але фактично підстави для внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань є, тому що тут 110 стаття (Кримінального кодексу України. - Ред.) у нього напрошується, тому що він говорить про те, що ось цю частину України давайте комусь віддамо",- зазначив депутат Харківської міськради.

Нагадаємо, нещодавно голова української делегації в ТКГ щодо Донбасу Леонід Кравчук заявив, що Донбас можна порівняти з "раковою пухлиною", яку "потрібно відрізати від України".

Своєю чергою, народний депутат і співголова політичної партії "Опозиційна платформа - За життя" Вадим Рабінович закликав правоохоронні органи притягнути до відповідальності Кравчука за цю заяву.