Загрози скасування безвізу немає, Євросоюз зацікавлений в українських трудових ресурсах - експерти

Нова система передбачає лише автоматичний контроль за тими, хто прибуває у країни ЄС Фото з відкритих джерел

Зазначається, що за інформацією про відкликання безвізу може стояти спроба зірвати саміт Україна-ЄС

Політичний технолог Андрій Бодров вважає, що загрози скасування безвізового режиму між Україною та країнами Європейського Союзу немає, оскільки Євросоюз зацікавлений в українських трудових ресурсах. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Загрози скасування безвізу немає. Країни ЄС, будучи зацікавленими в наших трудових ресурсах, продовжуватимуть практику пільгового доступу українських громадян на свій трудовий ринок. Ба більше, ЄС створюватиме все більше і більше навчальних професійних працевлаштовувальних програм, які втягуватимуть українців і полегшуватимуть їм виїзд до Європи для заміщення вибуваючих там європейських трудових ресурсів. Тобто їм вигідний безвіз", - сказав Бодров.

З іншого боку, як зазначив політтехнолог, "для України це трагедія, оскільки вона не розвиває власного виробництва і вже стикається з втратою трудового людського капіталу та його якості".

За словами Бодрова, поява внутрішнього документа ЄС про можливість скасування безвізу з Україною напередодні саміту "Україна - ЄС", запланованого в Києві на 6 жовтня, може бути пов'язана зі спробою форсування більш активних дій України в просуванні судової реформи.

"Дискусія (в межах саміту) не стосуватиметься економічних питань. Основне - це асоціація з ЄС і тих розділів, які стосуються юстиції та прав. По-перше, судова реформа, верховенство правосуддя, порушення прав людини, біженців в Україні. Друге: останні дипломатичні "витівки" України проти західного світу. У нас про це запитуватимуть", - зазначив експерт.

Новини за темою: Безвізовий режим: Україна опинилася на 38-му місці у міжнародному рейтингу паспортів

У свою чергу політичний експерт Андрій Кучер вважає, що за інформацією про відкликання безвізу може стояти спроба зірвати саміт.

"Є багато прихильників того, щоб цей саміт нівелювати або зірвати, тому що для євроінтеграційного шляху України цей саміт дуже важливий. Думаю, це більше інформаційне вкидання, і скоро ми в цьому переконаємося. Однозначно, ніхто не забиратиме в України безвіз", - додав Кучер.

Він також упевнений, що тема безвізового режиму в принципі не стоятиме на порядку переговорів. Навпаки, в межах саміту, найімовірніше, буде порушено тематику відкритого з ЄС повітряного простору для України (відповідне підписання договору), отримання промислового безвізу для входження українських товарів із певними податковими і митними пільгами на європейський ринок, зеленої енергетики, а також спільного з ЄС цифрового простору.

Новини за темою: Україна планує домовитися з ЄС про п’ять "безвізів"

Водночас, за словами політолога Кирила Молчанова, де-факто, угоду про безвіз може бути піддано обмеженням через COVID-19.

"Де-юре, загроз немає, але де-факто безвіз обмежиться наступного місяця через коронавірус щонайменше на півроку", - сказав він.

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що окремі держави Євросоюзу підняли питання можливості скасування безвізу з Україною. Водночас у МЗС заявили, що українська сторона не отримувала офіційних сигналів з боку Євросоюзу про скасування безвізового режиму. Згодом в ЄС підтвердили, що скасування безвізу для України - навіть не на порядку денному.