Загроза повномасштабного вторгнення Росії в Україну зберігається, - ЗМІ

Росія продовжить вживати гібридні заходи впливу на нашу державу, зосереджуючи зусилля на підтриманні керованої нестабільної ситуації на сході України

Командувач об’єднаних сил генерал-лейтенант Сергій Наєв

Нарощування Росією воєнного потенціалу навколо України та відпрацювання навчань з наступальною тематикою засвідчують, що загрози повномасштабного вторгнення на територію України зберігаються. Про це заявив командувач Об’єднаних сил ЗСУ генерал-лейтенант Сергій Наєв в інтерв’ю виданню РБК.

"З огляду на нарощування Росією воєнного потенціалу навколо України та проведення масштабних навчань, у тому числі за наступальною тематикою, загрози повномасштабного вторгнення на територію України зберігаються. Проте дія міжнародних санкцій та підтримка України міжнародними партнерами з питань суверенітету та територіальної цілісності суттєво знижують реалізацію розширення агресії з боку РФ", - заявив Наєв.

На його думку, у найближчій перспективі Росія продовжить вживати гібридні заходи впливу на нашу державу, зосереджуючи зусилля на підтриманні керованої нестабільної ситуації на сході України, дестабілізації суспільно-політичної ситуації всередині України та завоювання переваги в інформаційному просторі.

Водночас командувач запевнив, що органами української розвідки постійно аналізується обстановка, а військове командування готове до змін рівня загроз та адекватного реагування на них.

Новини за темою: Військовим РФ, присутнім в Криму, потрібно 2,6 млн кубометрів води на рік, - Наєв

"На фоні відсутності у противника тактичних успіхів командування окупаційних військ продовжує пошук найбільш ефективної тактики дій. На теперішній час підтверджується поєднання противником дій воєнного характеру з одночасним проведенням заходів інформаційно-психологічного впливу. В окремих випадках противник, нехтуючи Мінськими домовленостями, став частіше застосовувати заборонені зразки озброєння, у тому числі по цивільних об’єктах", - заявив Наєв.

На його думку, основна мета таких провокацій – продемонструвати силу, безкарність і зухвалість. Своїи діями окупанти намагаються спровокувати військове командування операції Об’єднаних сил дати "гідну відповідь" з одночасною фіксацією порушень з боку України. Особлива увага приділяється викривленому висвітленню у ЗМІ обстановки та звинуваченням вищого військово-політичного керівництва України у штучному загостренні ситуації на лінії розмежування, наголосив командувач ОС.

Він також заявив, що така тактика бойовиків у тому числі пов’язана з важливими міжнародними подіями, такими як візит Президента Володимира Зеленського до США.

Нагадаємо, впродовж 17 вересня в зоні ООС на Донбасі незаконні збройні формування сім разів порушували режим тиші. Внаслідок обстрілів поранені двоє українських військових.