Загородній: Замазаний на весь світ у своїй корупційній діяльності Зеленський придумав кримінальну справу проти Медведчука, щоб відвернути увагу від своєї корупції

Народний депутата від "Опозиційної платформи ‒ За життя" Юрій Загородній Пресслужба "Опозиційної платформи – За життя"

Замазаний на весь світ у своїй корупційній діяльності президент України Володимир Зеленський придумав кримінальну справу проти голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктора Медведчука, щоб відвернути уваги від своєї корупції. Про це заявив народний депутат від Партії ОПЗЖ Юрій Загородній в ефірі телеканалу "Перший Незалежний".

"Мені здається, що влада сьогодні намагається зробити, якраз сьогодні, 8 жовтня, в день юриста, намагається відволікти увагу усього українського суспільства від офшорного скандалу, "Офшор 95", де замазаний на весь світ у своїй корупційній діяльності президент України Володимир Зеленський і його найближче оточення. Тому що ховання грошей в офшорах - це є несплата податків, це є злочин. Для того, щоб відволікти увагу, вони знову придумали хід: давайте будемо говорити про Медведчука. Медведчук ворог України, на їхню думку, от нехай вся Україна думає, що він таки ворогом є, а президент Зеленський (корупціонер, який вчинив злочин за несплату податків) - він гарний, добрий. Тому що він апріорі не може нічого зробити поганого", - сказав Загородній.

"Це дешева постановка сценаристів "95 кварталу", іншого сказати не можна. Я в черговий раз хочу сказати, що все, що було сказано з трибун Верховної Ради 6 жовтня цього року, на цьому пленарному тижні, що президент України і його найближче оточення створюють нову форму управління державою, якої ще ніхто не знає і якої не бачив світ, – президентська монархія. Президент нищить всі інші гілки влади і намагається все зосередити в своїх руках, щоб контролювати все, що відбувається в нашій країні. Ця людина не любить критику, ненавидить критику, він тільки хоче слухати гарні, добрі слова на свою адресу; якби він критично відносився до своєї діяльності, то ніколи він би не наступав на свободу слова. Виходячи з цього, він буде намагатися малювати тоталітарну державу, а щоб відволікати увагу від своїх незаконних дій, вони будуть намагатися переключати увагу суспільства на інших людей, як зараз роблять з Віктором Медведчуком, як він це робить, записуючи у вороги "Опозиційну платформу - За життя", - з тою політичною силою, яка відстоює інтереси народу", - наголосив нардеп.

Він додав, що влада боїться Віктора Медведчука і ОПЗЖ.

"Президент безсилий в цьому плані, тому що вони просто непрофесіонали, які прийшли до влади сьогодні, і їх це бісить. Вони бояться Віктора Медведчука і нашу політичну силу, через що вони і почали боротися з опозицією: хто думає не так, як вони, тих вони одразу записують у вороги", - підкреслив Загородній.

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів. 

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру

20 лютого Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко. 

13 травня в Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктора Медведчука до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Справа в тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді і прокурора. 30 липня Київський апеляційний суд відмовив адвокатам голови політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктора Медведчука в задоволенні апеляції щодо продовження термінів домашнього арешту політика до 7 вересня. В ході судового засідання 2 вересня Печерський районний суд прийняв рішення про продовження термінів ув'язнення у вигляді домашнього арешту ще на 2 місяці, до 31 жовтня. 

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади - відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Коментуючи ситуацію, Віктор Медведчук підкреслив, що його адвокати повністю готові до процесу оскарження запобіжного заходу і у них є докази, які спростовують звинувачення прокуратури і доводять незаконність застосування до нього домашнього арешту.

Так, стороною захисту була подана апеляція на рішення Печерського районного суду Києва про продовження запобіжного заходу політику. Однак 30 липня Київський апеляційний суд відхилив її, незважаючи на розгром усіх доводів обвинувачення.

8 жовтня народний депутат від Партії "Опозиційна платформа - За життя" Ренат Кузьмін заявив, що представники ДБР повісткою викликали Медведчука нібито для ознайомлення з матеріалами давно вже закінченої кримінальної справи про державну зраду і порушення правил ведення війни. В цей же час, за словами нардепа, представники ОГП спробували вручити опозиційному політику нову підозру в державній зраді і сприянні тероризму, проте адвокати Медведчука не дали прокурорам зробити це, порушуючи закон. Пізніше він опублікував відео, як ерокурори спробували вручити чергову підозру голові політради "Опозиційної платформи - За життя", народному депутату Віктору Медведчуку, однак адвокати політика припинили цю спробу.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і Zik.

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували 96,9 тисячі матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.