Загородній: Суддя, який розглядає справу Медведчука, отримує вказівки безпосередньо з Банкової

Фото з відкритих джерел

Повідомлення від секретаря Печерського районного суду міста Києва про час засідання щодо продовження термінів досудового розслідування у справі голови політради партії "опозиційна платформа - за життя" Віктора Медведчука прийшло із запізненням, і це було зроблено спеціально, щоб засідання пройшло за відсутності сторони обвинувачення і самого Медведчука. Про це заявив народний депутат України від ОПЗЖ Юрій Загородній.

"Так у нас ефективно працює "держава в смартфоні", щоб адвокати прийшли із запізненням. Підтвердження цьому - вчорашнє засідання, на якому продовжили розгляд досудового розслідування до 11 листопада без участі адвокатів Віктора Володимировича і самого Медведчука. Це якраз з'ясувалося в залі суду, що повістки прийшли із запізненням на 2-3 години", - повідомив парламентарій.

Він упевнений: у сторони обвинувачення немає нових фактів і доказів у справі Віктора Медведчука, і вона вирішила діяти через "підконтрольного суддю" без участі адвокатів.

"Але Віктора Володимировича Медведчука захищають професійні адвокати, і подивимося, які далі рішення буде виносити суддя, до речі, про його упередженість було сьогодні вранці заявлено стороною захисту. Суддя не задовольнив клопотання про відвід секретаря. Суддя пішов до нарадчої кімнати розглянути клопотання сторони захисту: зробити перерву на обід, долучити до процесу свідків, ряд народних депутатів - Німченка Василя Івановича, Загороднього Юрія Івановича, Лесика Андрія Анатолійовича. І ще були клопотання про те, що адвокати знайшли дуже багато неточностей", - підкреслив Загородній.

Також він заявив, що, за наявними даними, суддя, який розглядає справу Медведчука, отримує вказівки безпосередньо з Банкової.

"У нас достатньо різнопланової інформації, зокрема про те, що Печерський райсуд знаходиться на прямому зв'язку з вулицею Банковою, а на ній знаходиться офіс Президента України. Якщо це так, то суддя виконує вказівки, які надходять з боку офісу і буде виконувати рішення тих, хто замовив справу Віктора Медведчука", - констатував Юрій Загородній.

Нагадаємо, вчора Печерський районний суд міста Києва ухвалив рішення про продовження досудового розслідування у справі голови політради партії "опозиційна платформа - за життя" Віктора Медведчука, якого офіс генерального прокурора звинувачує у державній зраді. А сьогодні, 8 липня, розглядається питання про продовження політику запобіжного заходу.

Коментуючи висунуті звинувачення, Медведчук зазначив, що політичний тиск і кримінальне переслідування, здійснювані чинною владою через правоохоронну систему, спрямовані на знищення опозиції як політичної сили, здатної скласти конкуренцію президентській партії.