Загородній про справу Медведчука: Це спроба президента Зеленського позбутися свого головного політичного конкурента

Юрій Загородній Фото з відкритих джерел

Справа, порушена проти Віктора Медведчука, є спробою Зеленського позбутися свого головного політичного конкурента

Справа, порушена проти голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народного депутата Віктора Медведчука, є спробою президента Володимира Зеленського позбутися свого головного політичного конкурента. Таку думку в ефірі телеканалу "Перший Незалежний" висловив народний депутат від "Опозиційної платформи - За життя" Юрій Загородній, коментуючи події навколо лідера опозиції.

"Це спроба президента Зеленського позбутися свого головного політичного конкурента, тому що Віктор Володимирович Медведчук за весь час своєї політичної діяльності, а він по суті став на стежку політичної діяльності серйозно в середині 90-х років, коли був вперше обраний до парламенту, якщо не помиляюся в 1997 році, чітко заявив про свою позицію, позицію розвитку України. І він з цього шляху не відійшов, і не відмовився. Він чітко відстоює свою позицію і свої принципи", - зазначив він.

При цьому Загородній перерахував заслуги Віктора Медведчука від початку політичної діяльності і до часів новітньої України, серед яких розробка Земельного кодексу, виведення країни з міжнародної ізоляції, мирний план врегулювання конфлікту на Донбасі, план по боротьбі з пандемією тощо.

"Президенту це, мабуть, не подобається і він нічого кращого не знайшов. Він не може вийти на чисту, відкриту, публічну дискусію, щоб довести свою позицію. Він цього боїться, тому що, я думаю, він повністю програє змагання Медведчуку як державному діячеві і політику. І він вдався до просто репресивних заходів. І те, що сьогодні ми знаємо, виходячи з прес-конференції, яку ви фіксували, і про яку, я думаю, будуть говорити адвокати, гості сьогоднішньої студії, про що говоримо, що все, що відбувається навколо Віктора Володимировича Медведчука, українського державного діяча і політика - це політичне замовлення, політичні репресії, як сказав Віталій Журавський на одній з передач, і є чіткий замовник - прізвище його Зеленський", - підкреслив він.

Нагадаємо, 28 липня захист голови політради партії "Опозиційної платформи - За життя", народного депутата Віктора Медведчука, а також його колеги провели прес-конференцію, де представили докази фабрикації судових рішень у справі політика і факти тиску влади на суд.

Як відомо, 20 лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко. 

13 травня Печерський суд Києва обрав запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктору Медведчуку до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Справа в тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді і прокурора. 

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади - відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією викриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.