Загородній про дії силовиків у приймальні Медведчука: Ми не боїмося обшуків і переслідувань, хочемо, щоб українці знали правду

Юрій Загородній Фото з відкритих джерел

"Опозиційна платформа - За життя" не боїться жодних незаконних слідчих дій та політичного переслідування з боку влади. Про це в ефірі телеканалу "Перший Незалежний" заявив народний депутат від ОПЗЖ Юрій Загородній, коментуючи чергові обшуки в офісі партії, у тому числі у приймальні голови її політради Віктора Медведчука.

"Наша позиція полягає в тому, що ми не боїмося жодних обшуків, ми не боїмося жодних переслідувань. Ми стояли і стоїмо на позиції закону, і всі наші дії - у законодавчому полі України. Але ми хочемо, щоб суспільство знало правду про те, що відбувається. Тому що це не перші обшуки. Нагадаю, у травні вже були одні обшуки, коли кожний папірець переглянули, потримали в руках, але у підсумковому протоколі записано, що нічого протиправного, антизаконного ні в кабінеті голови стратегічної ради і політради нашої політичної сили Віктора Володимировича Медведчука не знайшли, так само як не знайшли нічого протиправного та антизаконного у кабінетах інших народних депутатів від нашої політичної сили. Це все є у протоколах", - зазначив політик.

При цьому Загородній наголосив, що аналогічним є підсумок нинішніх слідчих дій.

"Так само і сьогодні. Вони були у робочому приміщенні Тараса Романовича Козака і намагалися тут (у приймальні Віктора Медведчука, - ред.) провести обшуки, в інших кабінетах... Їм не вдалося зайти, вони погодилися, що у них немає підстав... Погодилися, що у них немає дозволу суду провести обшуки в громадській приймальні народного депутата Медведчука, які б кабінети, скільки б помічників там не знаходилися. Це відображено в підсумковому протоколі, який складено за підсумками чергового візиту до нашого офісу", - розповів він.

На думку політика, такими діями чинна українська влада і правоохоронні органи чинять психологічний тиск на опозицію.

"Але суть в іншому. Не втомлюємося дивуватися цинізму. Паралельно з тим, що приїхали до офісу, провели обшуки в помешканням деяких помічників, народного депутата України Тараса Романовича Козака, більше того, провели обшуки у будинку, де проживає Віктор Володимирович Медведчук, і у помешканні, де проживає матір дружини Віктора Медведчука... Це все відбувається напередодні 9 липня, перед черговим судовим засіданням щодо запобіжного заходу, і це судове засідання може завершитися для влади поразкою. Їм немає з чим туди йти, от вони й вчергове ініціюють ці всі обшуки, чинять моральний психологічний тиск не лише на Віктора Медведчука, а й членів родини. Це низько. Це показує їхню слабкість", - резюмував Загородній.

Нагадаємо, сьогодні, 24 червня 2021 року, зі самого ранку прокурори і слідчі СБУ і ДБР проводять обшуки в офісі партії "Опозиційна платформа - За життя", в тому числі у приймальні Віктора Медведчука. Крім того, з обшуками приїхали ще й до матері дружини Віктора Медведчука Оксани Марченко, проводять обшуки у помічників народних депутатів.

Як відомо, в офісі партії "Опозиційна платформа - За життя" знаходяться приймальні 7 депутатів від цієї політичної сили, в тому числі голови політради партії, народного депутата Віктора Медведчука, народних депутатів Тараса Козака, Василя Німченка, Юрія Загороднього, Віктора Чорного, Олександра Колтуновича, Іллі Киви.