Загородній: Медведчука спочатку звинуватили, а потім почали шукати докази

112ua.tv

Народний депутат України від ОПЗЖ Юрій Загородній вважає, у судовому процесі голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктора Медведчука його спочатку звинуватили, а вже потім почали шукати докази. Таку думку нардеп висловив в ефірі "Першого Незалежного".

"Ви знаєте, це, що відбулося в суді, ще підтвердження того, що, по українській, мабуть, вже правовій традицій, спочатку людину звинувачують, а потім шукають докази. От звинуватити Віктора Володимировича Медведчука у тих абсурдних, безпідставних, те, що вони озвучили, - і фінансування тероризму, і державна зрада, - про це сказали, а тепер шукають, як це доказати, що це дійсно є", - заявив Загородній.

На думку нардепа, арешт Віктору Медведчуку продовжили для того, щоб затягнути справу, але й через два місяці слідство не зможе надати доказів, "які не існують".

"Двох місяців їм не вистачило, тому що нічого немає – будуть шукати ще два місяці. Ну, ми до цього готові. Мабуть, будуть нові обшуки, мабуть, нові будуть якісь інші непередбачувані дії для того, щоб знайти якісь докази. Але знаєте, як казав Конфуцій, що неможна знайти кішку у темній кімнаті, коли її там немає. Якщо немає ніяких доказів – ти нічого не знайдеш", - підсумував він.

Раніше Печерський райсуд Києва продовжив термін домашнього арешту Віктору Медведчуку до 7 вересня. Крім того напередодні суд прийняв рішення про продовження термінів слідства у справі голови політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктора Медведчука.

Також повідомлялося, що перший заступник генерального прокурора Роман Говда порушив закон, не подавши вчасно клопотання про продовження запобіжного заходу у справі голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народного депутата Віктора Медведчука.

Захист Віктора Медведчука подавав клопотання про відвід прокурора і судді, проте їм було відмовлено. В "Опозиційній платформі - За життя" дії судді назвали політично мотивованими і зазначили, що він діє за вказівкою Банкової.

Сам Віктор Медведчук сказав, що немає жодних підстав для продовження його справи і продовження запобіжного заходу.

Також він заявив, що влада з 2019 року цілеспрямовано дискредитує партію "Опозиційна платформа - За життя". Ситуація загострилася на початку 2021 року, коли ОПЗЖ вийшла на перше місце у всіх соціологічних рейтингах. Медведчук також зазначив, що влада залучила націоналістичні угруповання до залякування партії. Так зафіксовано понад 80 нападів на активістів ОПЗЖ.

Також влада закрила три телеканали - "112 Україна", Newsone і Zik. Таке рішення президента України Володимира Зеленського у звіті моніторингової місії ООН з прав людини в Україні, який охоплює період з 1 лютого по 30 квітня було названо таким, що суперечить міжнародним стандартам у галузі прав людини.