З 26 травня Україна припиняє авіасполучення з Білоруссю

Денис Шмигаль Урядовий портал

Українським авіакомпаніям та літакам заборонятиметься виконувати польоти в повітряному просторі Білорусі

Відзавтра, 26 травня, Україна припиняє авіасполучення з Білоруссю через примусову посадку літака Ryanair і затримку засновника Telegram-каналу Nexta Романа Протасевича. Про це повідомив прем'єр міністр України Денис Шмигаль.

"З 00 год. 00 хв. 26 травня Україна припиняє авіасполучення з Білоруссю. Щойно на позачерговому засіданні уряд доручив Мінінфраструктури, Державіаслужбі та ДП "Украерорух" вжити для цього необхідних заходів", - написав він.

Прем'єр зазначив, що українським авіакомпаніям та літакам заборонятиметься виконувати польоти в повітряному просторі Білорусі. Держприкордонслужба також отримала доручення припинити оформлення пасажирів, які прямують з Білорусі або в Білорусь у митних пунктах аеропортів.

"Ситуація з примусовою посадкою літака компанії Ryanair у Мінську є порушенням Конвенції про міжнародну цивільну авіацію. Рішення нашого уряду спрямоване на забезпечення безпеки польотів і пасажирів", - наголосив Шмигаль.

Нагадаємо, що в аеропорту Мінська затримали колишнього головного редактора телеграм-каналу Nexta Романа Протасевича. У Nexta переконані, що Протасевичу в Білорусі загрожує смертна кара. 

У зв'язку з цим США та низка країн світу закликали заборонити польоти над Білоруссю. Це зробили, зокрема, Литва та Польща, а також Угорщина та Латвія. При цьому Велика Британія першою в Європі відмовилася приймати рейси літаків "Білавіа".