Із 1 липня ООН може призупинити всі миротворчі місії у світі, - Reuters

Миротворці ООН

Це станеться, якщо Генасамблея не зможе узгодити новий бюджет у розмірі 6 млрд доларів

У четвер, 1 липня, миротворчі місії ООН по всьому світу можуть зупинити роботу. Це станеться, якщо Генасамблея ООН не зможе узгодити новий бюджет у розмірі 6 млрд доларів на рік до 30 червня. Про це повідомляє Reuters.

Зазначається, що 12 миротворчим місіям Всесвітньої організації, більшість із яких в Африці і на Близькому Сході, було рекомендовано почати розробку планів дій на випадок, якщо новий бюджет не буде прийнятий вчасно.

"Водночас ми, як і раніше, сподіваємося і впевнені, що держави-члени завершать свої переговори", - заявила керівник відділу стратегії управління, політики і дотримання вимог ООН Кетрін Поллард.

За її словами, якщо 30 червня буде пропущений крайній термін, то генеральний секретар Антоніу Гутерріш зможе витратити гроші тільки на охорону активів ООН і забезпечення захисту персоналу і миротворців.

В свою чергу глава миротворчих сил ООН Жан-П'єр Лакруа заявив, що місії будуть сильно обмежені і не зможуть здійснювати такі заходи, як захист цивільного населення, допомога в боротьбі з COVID-19 і підтримка політичних зусиль та посередництва.

Нагадаємо, нещодавно в ООН заявили, що у найближчі п'ять років на планеті настане найтепліший рік. Температура повітря з імовірністю 40% може перевищити доіндустріальний рівень на 1,5 градуса.