Юрій Бойко: Замість встановлення справедливих тарифів влада всіма способами витягує з людей останні гроші

ОПЗЖ

Українці мають отримувати газ власного видобутку за його собівартістю. А не так, як зараз робить влада, – спочатку підвищили тарифи на послуги ЖКГ до захмарного рівня, а тепер витягують з людей останнє. Рішення про автоматичний арешт рахунків боржників – черговий елемент цієї антинародної політики. Про це співголова "Опозиційної платформи - За життя" Юрій Бойко заявив у коментарі журналістам у вівторок, 13 липня.

Він підкреслив, що влада встановлює необґрунтовані тарифи на газ, через що люди просто не в змозі оплачувати рахунки за комунальні послуги.

"Цей так званий ринок – це коли беруть вартість газу на європейському хабі та кажуть, що у нас буде така-то ціна. Але до чого газ вітчизняного видобутку до європейського хабу? Чому встановлюється та чи інша ціна, вони відповісти не можуть. Як наслідок, тарифи захмарні, люди не можуть платити, заборгованість зростає", – зазначив Юрій Бойко.

Парламентар закликав встановити справедливі та економічно обґрунтовані тарифи.

"Візьміть український газ, собівартість якого разом з інвестиційною складовою близько 3000 грн за тисячу кубометрів, і продавайте його людям. Також потрібно гарантувати субсидії всім, хто їх потребує, встановити мораторій на підвищення тарифів і забезпечити прозоре утворення тарифів", – підкреслив співголова фракції опозиціонерів.

Політик також наголосив, що потрібно негайно скасувати наказ Міністерства юстиції про автоматичний арешт рахунків людей, у яких виникла заборгованість за послуги ЖКГ.

"Рішення про автоматичний арешт рахунків боржників – це черговий елемент антинародної політики влади. Мін'юст повинен негайно скасувати цей наказ. Обґрунтовуючи це рішення, в уряді посилаються на європейський досвід. Але в Європі немає пенсій 100 доларів за ціни газу 400. Цій антинародній політиці слід покласти край", – наголосив Юрій Бойко.