Юрій Бойко: Влада відкриває ринок землі, щоб легалізувати вкрадені мільйони гектарів землі державної власності

Юрій Бойко "Опозиційна платформа - За життя"

За останні чотири роки з державної власності зникли 6 млн га землі. Влада не контролює навіть землю, що належить державі, але при цьому відкриває ринок земель сільськогосподарського призначення. Про це співголова фракції "Опозиційної платформи - За життя" Юрій Бойко заявив журналістам у Верховній Раді в середу, 30 червня.

Він зазначив, що за останні чотири роки розікрали 6 млн га державної землі, однак це не отримало жодної реакції з боку правоохоронних органів. "Ще кілька років тому в державному користуванні було 10 млн га землі, зараз залишилося 4,1 млн га у Міністерства оборони, Національної академії аграрних наук, конезаводів тощо, 3 млн га роздали об'єднаним територіальним громадам, щоб вони здавали землю в оренду. А 6 млн га зникли за корупційними "схемами". І повне мовчання РНБО, правоохоронних органів, які мали б розслідувати, куди поділася земля, і повернути її у державну власність", - сказав Юрій Бойко.

Співголова партії акцентував, що "Опозиційна платформа - За життя" виступає категорично проти відкриття ринку землі за нинішніх умов.

"Спочатку потрібно навести порядок, повернути землю державі та розпаювати її, щоб ті, хто мають право на ділянку, могли її отримати. Якщо цього не зробити, то земельна сфера опиниться в хаосі, а потенційні покупці землі можуть зіткнутися з серйозними проблемами, адже їхні права не будуть захищені", – підкреслив політик.

Він нагадав, що народні депутати від ОПЗЖ звернулися до Конституційного Суду з поданням про скасування закону про запуск ринку землі.

"Цей закон порушує права громадян. Відкривати ринок землі можна тільки отримавши згоду людей на загальнонаціональному референдумі. Ми продовжимо боротьбу в суді та будемо домагатися, щоб долю української землі вирішував народ", – резюмував Юрій Бойко.