Юрій Бойко: Влада не справляється з соціальною та економічною кризою

Юрій Бойко Пресслужба "Опозиційної платформи – За життя"

В Україні триває зростання цін, при цьому заборгованість із зарплат перевищила 3 млрд гривень, а комунальні тарифи залишаються непосильними для більшості українських сімей. Влада нічого не робить для стримування інфляції та підвищення реальних доходів громадян, що консервує бідність, яка перетворилася на хронічну проблему нашої країни. Про це заявив Співголова "Опозиційної платформи - За життя" Юрій Бойко у коментарі журналістам.

"Продовольча інфляція залишається на рівні, близькому до двозначного. У квітні 2021 р. (до квітня 2020 р.) ціни на продукти харчування зросли на 9,9%. Найбільшими темпами дорожчали хліб, соняшникова олія і цукор – більш ніж на 60%, яйця – на 90%. Подорожчали транспортні послуги. Вартість ПММ за цей час збільшилася на 24,3%. Галопуючими темпами росли тарифи на послуги ЖКГ", – навів дані Держстату Юрій Бойко.

За словами політика, зростання цін з'їдає і без того мізерне збільшення соціальних стандартів і перекреслює будь-які спроби скоротити рівень абсолютної бідності в Україні, який виріс до 51%.

"Замість того щоб задіяти весь можливий арсенал ринкових і адміністративних заходів для стримування інфляції і протидії її подальшому зростанню, влада робить вигляд, що країна розвивається, а невдоволення людей хоче стримати заборонами", – зазначив він.

ОПЗЖ пропонує реальні рішення, щоб захистити українських громадян від зростання цін і запобігти соціально-економічній кризі.

"Потрібно прийняти законопроекти, розроблені нашою фракцією для зниження цін на природний газ і комунальних тарифів. Знизити податковий тягар на соціально незахищених громадян. Це порядок роботи парламенту, а не обслуговування примх урядовців та іноземних кредиторів", - резюмував Юрій Бойко.