Євросоюз увів санкції проти міністрів військового режиму М'янми

Фото з відкритих джерел

У списку також є заступники міністрів і генеральний прокурор

Євросоюз розширив санкційний список проти військового режиму в М'янмі. До нього увійшли міністри режиму, заступники міністрів і генеральний прокурор, "який відповідає за підрив демократії та верховенства права". Про це йдеться в заяві Євросоюзу.

"Сьогодні Рада ЄС ввела санкції проти 8 осіб, 3 суб'єктів господарювання та організації ветеранів війни у зв'язку з військовим переворотом, здійсненим в М'янмі/Бірмі 1 лютого 2021, і репресіями проти мирних демонстрантів", - ідеться в заяві.

Зазначається, що чотири установи, які потрапили під санкції, перебувають у державній власності або контрольовані збройними силами М'янми, і були залучені до доходів військового режиму та його репресивних дій.

Враховуючи нові санкції, обмежувальні заходи застосовуються загалом до 43 фізичних осіб та 6 суб'єктів господарювання М'янми. Санкції включають заморожування фінансових активів, заборону на надання будь-яких фондів або фінансування включеним до списку особам чи установам, заборону на подорожі або транзит територією ЄС тощо.

Нагадаємо, військовий переворот в М'янмі почався 1 лютого після президентських виборів. Військові не визнали владу і захопили уряд. Після цього в М'янмі почалися масові протести, які військові намагаються зупинити будь-якими способами. У країні заборонені мобільний зв'язок та інтернет. Минулого тижня стало відомо, що повалена лідерка країни Аунг Сан Су Чжі постане перед судом.