Євросоюз потребує більшої єдності у сфері політики безпеки, - Боррель

Інтерфакс

Водночас він згадав міграційну кризу на кордоні Польщі та Білорусі

Верховний представник ЄС із закордонних справ та безпекової політики Жозеп Боррель в інтерв'ю телеканалу CNN заявив, що Європейський союз потребує більшої єдності у сфері політики безпеки. Але, за його словами, про створення спільної армії Європи не йдеться. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Нам потрібна більш уніфікована політика у сфері оборони. Якщо скласти оборонні витрати всіх 27 держав-членів ЄС, ми витрачаємо в чотири рази більше, ніж Росія, і на рівні, еквівалентному витратам Китаю", - сказав Боррель.

Новини за темою: Як буде діяти Євросоюз у разі можливого загострення ситуації на кордонах України: Боррель відповів

При цьому він зазначив, що Євросоюз не отримує "тих самих результатів" від подібних витрат. Однак він наголосив, що Брюссель не домагається створення загальноєвропейської армії: збройні сили окремих держав Європи залишаться, але ЄС потрібен спільний "потенціал" для спільного реагування за певних обставин.

"Європа перебуває в небезпеці", - зазначив Боррель, додавши, що наразі спостерігається процес "перетворення на зброю" різних проблем. Водночас він згадав міграційну кризу на кордоні Польщі та Білорусі.

Нагадаємо, Польща готова профінансувати повернення додому всіх нелегальних мігрантів, які перебувають на кордоні з Білоруссю. Однак пускати їх на територію країни не буде.