Євросоюз готує нові санкції проти Росії

Жозеп Боррель The Guardian

Про це заявив глава європейської дипломатії Жозеп Боррель

Глава європейської дипломатії Жозеп Боррель в найближчі тижні зобов'язує готувати варіанти додаткових санкцій проти Росії, відповідно до рекомендацій саміту ЄС. Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на блог Борреля.

"Найближчими тижнями та місяцями я розгляну різні напрямки дій, визначені лідерами. По-перше, це означає працювати над збереженням єдності ЄС, що є нашим найсильнішим надбанням у відносинах з Москвою. По-друге, Європейська рада запропонувала Комісії та мені представити варіанти додаткових обмежувальних заходів, які будуть готові на випадок, якщо Росія продовжить порушувати міжнародне право в наших державах-членах та по сусідству", - заявив Боррель.

Також, за його словами, Європейська рада також попросила Комісію та високого представника розробити варіанти щодо таких тем, як клімат та навколишнє середовище, здоров'я, а також питання зовнішньої політики, де ЄС може вивчити шляхи взаємодії з Росією.

"Висновки Європейської Ради задають чіткий напрямок наших відносин з Росією: дотримання чіткої лінії при збереженні необхідності підтримувати відкриті канали зв'язку" – зазначив глава європейської дипломатії.

Нагадаємо, що канцлер Німеччини Ангела Меркель продовжує наполягати, що переговори Європейського Союзу з Росією були б корисними з низки питань.

Раніше вона заявила про необхідність провести діалог із президентом Росії Володимиром Путіним, однак її пропозицію не підтримали інші країни-члени ЄС.

У Кремлі відреагували на цю пропозицію. Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков зазначив, що "Путін є прихильником створення механізму діалогу і контактів між Брюсселем і Москвою".