Європейські ЗМІ: Зеленський провалив боротьбу з корупцією, а також дискредитував себе переслідуванням опозиції та закриттям телеканалів

Фото - president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський дискредитував себе переслідуванням лідера опозиції Віктора Медведчука і закриттям телеканалів "112 Україна" NewsOne і ZiK. Про це пише видання EUToday, посилаючись на соціологічні дані компанії BURI (The Belgium-Ukraine Research Institute), яка провела опитування в Україні 11-15 червня 2021 року.

Журналісти відзначають, що рішеннями, які найбільш негативно вплинули на репутацію Зеленського та які назвали 42,5% опитаних, є позасудові репресії та санкції щодо громадян України з боку Ради національної безпеки і оборони України (санкції проти опозиційних політиків Віктора Медведчука і Тараса Козака, інших осіб). Також серед рішень, що дискредитують владу, є відкриття ринку землі і загроза привласнення національного ресурсу іноземними корпораціями (40,1%). Відповідаючи на запитання про вплив припинення мовлення українських опозиційних телеканалів NewsOne, Зік і "112 Україна" на репутацію української влади, більшість респондентів вказали, що це рішення призведе до погіршення репутації України за кордоном (53,7%).

"Оцінюючи другий рік перебування президента України Володимира Зеленського на посаді президента України, більшість респондентів заявили, що рішеннями, які найбільш негативно вплинули на репутацію української влади, були: відсутність досягнень у боротьбі з корупцією, корупційні скандали за участю оточення президента (71,5%), подальше підвищення тарифів і обіцянки запровадити ринкові ціни на газ і тепло для кінцевих споживачів, які вона дала МВФ (68,2%), відмова від вакцинації населення від COVID-19 і політично вмотивований вибір вакцини (64,8%), блокування переговорів про мирне врегулювання конфлікту на Донбасі і відсутність миру на Донбасі (58,4%), припинення мовлення телеканалів "112 Україна", NewsOne, Зік та "Перший Незалежний" (53,9%)", - йдеться у публікації.