Європейська Комісія вивчає різні сценарії для забезпечення достатніх постачань газу для України, - фон дер Ляйен

Фото з відкритих джерел

Вона наголосила, що Україна залишається і має залишатися надійною транзитною країною

Президент Європейської Комісії Урсула фон дер Ляйен заявила, що Єврокомісія спільно з українськими експертами вивчає різні сценарії, щоб забезпечити достатні постачання газу для України. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Я розумію стурбованість України щодо постачань газу, зважаючи на набагато менші постачання газу від "Газпрому". Це тема не лише на цю зиму, але також на наступні зими, і тому Комісія разом із українськими експертами вивчає наразі різні сценарії, щоб забезпечити достатні постачання для України", - сказала фон дер Ляйен на прес-конференції за результатами 23-го саміту Україна - ЄС у Києві.

За її словами, ЄС також тісно співпрацюватиме з Україною для того, щоб збільшити потужність газопостачання з країн-членів ЄС, що включає можливість роботи над домовленістю для реверсування потоку додаткового газопроводу зі Словаччини.

"І ми також вивчаємо разом можливості загального сховища", - зазначила фон дер Ляйен.

Новини за темою: Запуск "Північного потоку-2": Україна наполягатиме на збереженні транзиту газу мінімум на 15 років

Вона наголосила, що Україна залишається і має залишатися надійною транзитною країною. З її слів, лідери також обговорили, як Україна може поліпшити свою енергетичну незалежність, а саме енергоефективність.

"Якщо ми будемо успішними в цьому, Україні більше не знадобиться імпортувати жодний газ. Вона буде незалежною та самостійною", - пояснила фон дер Ляйен.

Нагадаємо, посол України в Німеччині Андрій Мельник заявляв, що гарантією безпеки через можливий запуск газопроводу "Північний потік-2" має стати вступ України до НАТО. За його словами, Захід має продемонструвати нову мужність і якомога швидше прийняти Україну до Північноатлантичного альянсу.