Єврокомісія готова провести консультації з Києвом щодо "Північного потоку - 2"

Фото з відкритих джерел

В Єврокомісії наголосили, що ЄС, "як і раніше, надає великого значення енергетичній безпеці України"

Європейська комісія заявляє про свою готовність провести консультації, запитані Києвом через подальшу реалізацію проекту "Північний потік - 2", який загрожує безпеці України. Про це агентству "Інтерфакс-Україна" повідомили у вівторок у Європейській комісії.

"Ми направили нашим українським колегам відповідь, в якій висловили готовність обговорювати та продовжувати постійний діалог з питань, пов'язаних із енергетикою. Ми перебуваємо у постійному контакті з українською владою щодо багатьох питань, зокрема з питань енергетики, та з нетерпінням очікуємо можливості обговорити з нашими українськими колегами, як найкраще виконати їхнє прохання щодо консультації", - повідомили в ЄК.

При цьому в Єврокомісії наголосили, що ЄС, "як і раніше, надає великого значення енергетичній безпеці України". "Ми, як і раніше, готові обговорити будь-які питання, які хвилюють Україну", - запевнили у Брюселі.

Зазначимо, що 22 липня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив, що офіційний Київ надіслав ноту Єврокомісії та Німеччині із запитом провести консультації щодо "Північного потоку - 2" після офіційного оголошення про угоду між Німеччиною та США. В Україні переконані, що реалізація цього проекту загрожує безпеці країни та порушує принципи диверсифікації Енергетичного Союзу ЄС. Відповідно до домовленостей між Берліном та Вашингтоном, у разі функціонування нового трубопроводу "Північний потік - 2" ФРН зобов'язується вживати заходів, якщо РФ використовуватиме постачання енергоносіїв для чинення тиску на інші країни.

Новини за темою: "Північний потік-2": Байден знов заявив, що зупинити будівництво не видавалося можливим

Нагадаємо, за словами глави "Нафтогазу" Юрія Вітренка, Україна не планує змінювати транзитну газову стратегію та наполягатиме на неможливості запуску російського газопроводу "Північний потік - 2".