Євразійські ЗМІ сумніваються в об'єктивності українського правосуддя у справі Медведчука

Главком

Верховний комісар ООН у своїй останній доповіді піддав різкій критиці дії Зеленського проти Медведчука і ЗМІ, що підтримують його

Верховний комісар ООН у своїй останній доповіді піддав різкій критиці дії Президента України Володимира Зеленського, а саме – масштабні репресії проти голови політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктора Медведчука і ЗМІ, що підтримують його. Про це пише популярне євразійське Інтернет-видання News Magazine.

У публікації підкреслюється, що в ООН дії Зеленського розцінюють як перевищення службових повноважень.

"У доповіді Управління Верховного комісара з прав людини вітається нова стратегія громадянських свобод, введена в дію Президентом Володимиром Зеленським у березні. Однак на практиці виявляється безліч тривожних прикладів перевищення державою своїх повноважень. Зокрема, піддається критиці підписаний Зеленським указ про введення санкцій проти опозиційного депутата Тараса Козака, а також засуджується закриття трьох новинних каналів, що належать його компанії", - повідомляє News Magazine.

У матеріалі уточнюється, що це рішення суперечить міжнародним стандартам в області прав людини, оскільки воно не обґрунтоване своєю необхідністю та пропорційністю і не було прийнято незалежним органом.

Крім того, пише News Magazine, комісар ООН з прав людини попереджає, що законопроекти українського парламенту, спрямовані на покарання "колабораціонізму", також викликають заклопотаність, "оскільки вони, судячи з усього, не відповідають міжнародним стандартам щодо свободи вираження думок і мирних зібрань".

У свою чергу, в доповіді наголошується, що звинувачення, висунуті проти Віктора Медведчука та інших опозиційних політиків, є бездоказовими.

"Медведчуку, лідеру найбільшої опозиційної партії країни (України. – Ред.), і Козаку в даний час пред'явлені звинувачення в державній зраді, але подробиці конкретних звинувачень проти них тримаються в секреті. Офіс комісара заявив, що відстежує ці справи, а також наявну напруженість між прихильниками і противниками різних партій, яка значно посилилася після цих подій", – пише інтернет-видання, підкреслюючи, що стосовно справедливості судового розгляду з цього приводу є певні сумніви.

Нагадаємо, Офіс генерального прокурора звинувачує голову політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктора Медведчука в державній зраді. Незважаючи на вимогу прокурорів про взяття опозиційного політика під варту, адвокатам вдалося це оскаржити, і суд обрав запобіжний захід у вигляді домашнього арешту. Адвокати парламентарія подали апеляцію на це рішення, але апеляційний суд залишив запобіжний захід без змін. Лідер ОПЗЖ заявив, що незадоволений рішенням суду і має намір і надалі доводити необґрунтованість висунутих йому звинувачень.

"Ми будемо все робити для того, щоб довести безпідставність, необ'єктивність і приблизність тих доказів, які висувалися і про які йшла мова з боку звинувачення", – сказав Віктор Медведчук.