ЄСПЛ закликає Польщу і Латвію допомогти мігрантам, які застрягли на кордоні з Білоруссю

Фото з відкритих джерел

У той же час в ЄСПЛ пояснили, що цей заклик не слід розуміти як вимогу, щоб Польща або Латвія дозволяли мігрантам в'їжджати на свої території

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) закликав Польщу і Латвію допомогти мігрантам, які опинилися в "пастці" на кордоні з Білорусю. У той же час в ЄСПЛ пояснили, що цей заклик не слід розуміти як вимогу, щоб Польща або Латвія дозволяли мігрантам в'їжджати на свої території. Про це повідомляє "УНН".

"Суд постановив..., що влада Польщі та Латвії мають забезпечити всіх мігрантів їжею, водою, одягом, адекватною медичною допомогою і, якщо можливо, тимчасовим притулком", - йдеться в постанові ЄСПЛ.

Нагадаємо, на кордоні між Польщею та Білоруссю застрягли кілька десятків мігрантів, оскільки їх завернули польські прикордонники. Польща відмовилася впускати нелегальних мігрантів, проте не впускає назад їх і Білорусь. Внаслідок цього мігранти розгромили імпровізований табір на нейтральній території між кордонами.

Польща і Латвія стверджують, що Білорусь відправляє мігрантів до їхніх кордонів в помсту за санкції ЄС, які були введені після придушення протестів проти суперечливих президентських виборів. Окрім того, прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що Білорусь відмовилася впускати конвой з гуманітарною допомогою для мігрантів-нелегалів.