ЄСПЛ розгляне скаргу Медведчука на політичне переслідування в пріоритетному порядку, - закордонні ЗМІ

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат України Віктор Медведчук Пресслужба "Опозиційної платформи – За життя"

Голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук подав апеляцію до вищого Європейського суду з громадянських свобод (Європейський суд з прав людини), заявивши, що звинувачення в державній зраді – це політично мотивована спроба Офісу генерального прокурора посадити його за ґрати. Про це повідомляє провідне інтернет-видання Закавказзя Azərbaycan 24.

У публікації підкреслюється, що, на думку Віктора Медведчука, політичне переслідування з боку чинної влади "порушує його право на справедливий судовий розгляд, свободу і особисту безпеку".

У статті також наголошується, що, найімовірніше, суд розгляне цю апеляцію як пріоритетне питання, і рішення по ньому буде прийнято відносно швидко.

Автор матеріалу нагадує, що лідер опозиції перебуває під домашнім арештом і не збирається тікати з країни.

"Я відчуваю, що готовий боротися - боротися зі свавіллям, проти репресій, проти фальсифікації ... я готовий протистояти цим загрозам", – цитує Azərbaycan 24 Віктора Медведчука.

Раніше повідомлялося, що Офіс генерального прокурора звинувачує голову політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктора Медведчука в державній зраді. Незважаючи на вимогу прокурорів про взяття опозиційного політика під варту, адвокатам вдалося це оскаржити, і суд обрав запобіжний захід у вигляді домашнього арешту. Адвокати парламентарія подали апеляцію на це рішення, але апеляційний суд залишив запобіжний захід без змін. Лідер ОПЗЖ заявив, що незадоволений рішенням суду і має намір і далі доводити необґрунтованість висунутих йому звинувачень.

"Ми будемо все робити для того, щоб довести безпідставність, необ'єктивність і приблизність тих доказів, які висувалися і про які йшла мова з боку звинувачення", – сказав Віктор Медведчук.