Є економічні інструменти для зниження ціни на газ, але влада діє цинічно і недолуго, – Колтунович про зростання тарифів

Фото з відкритих джерел

Порівняно з 2013 роком вартість газу зросла у 15 разів, наголосив парламентар

Разом із ПДВ та доставкою вартість газу у середньому по Україні сягне майже 10 800 грн за тисячу кубометрів. У ситуації, коли є економічні інструменти для зниження ціни на газ, очевидним є цинізм і недолугість нинішньої влади, яка дозволяє "Нафтогазу" підвищувати вартість.

Про це в ефірі ток-шоу "19" на телеканалі ZIK заявив народний депутат України (фракція "Опозиційна платформа – За життя") Олександр Колтунович.

Парламентар, коментуючи зростання вартості газу, тарифів на опалення та електроенергію в Україні, зауважив, що разом із ПДВ та доставкою вартість блакитного палива у середньому по Україні сягне майже 10 800 грн за тисячу кубометрів.

"От ви згадували Порошенка..., при них була ціна 8550 грн, зараз при Зеленському – майже 11 тис., а коли ми говоримо про економічні інструменти, митна вартість газу впала майже у два рази. Офіційні показники: у листопаді 2018 року була 339, це імпортний газ. Зараз – 182,5 долара. Тому, коли є економічні інструменти для зниження ціни на газ, коли ми закачували у наші сховища понад 20 млрд кубів, коли ми закачували їх взагалі по ціні 90, була влітку, а ми зараз говоримо про те, щоб зростала. Ось у чому цинізм і взагалі недолугість нинішньої влади, яка дозволяє "Нафтогазу" робити такі речі. Ми розуміємо, що це роблять цілеспрямовано", – сказав народний депутат.

Парламентар порівняв ціни на газ у 2013 році та станом на зараз і наголосив, що вони зросли у 15 разів: "Ось фінал цієї влади".

Новини за темою: В Україні спостерігається ситуація енергетичної бідності: Газ та електроенергія стають менш доступними для громадян, – Якубін

Олександр Колтунович продовжив, що зростуть і тарифи на опалення. Він пояснив, у чому тут ризик: "Тариф на опалення зросте не до 50%, а відсотків на 30. Щоб кияни розуміли, у нас тариф на квадратний метр – 38,55, а буде десь в районі 50 грн. І якщо у вас комуналка чи квартирка 50 невеличких квадратів, ви платили 2 тис. грн за опалення, то будете платити 2600".

Гість ток-шоу нагадав, що в Україні зняли і пільговий тариф на електропостачання – 90 коп. за перші 100 кіловат. Він зазначив, що у помешканні, де працює холодильник, пральна машина, бойлер тощо, вкластися у 100 кіловат і так було неможливо. А тепер, зауважив Олександр Колтунович, до платіжки за електрику додасться ще одна – за доставку, тож тариф на електроенергію зросте.

Як повідомляли, "Опозиційна платформа – За життя" заявила, що влада президента Володимира Зеленського, використовуючи схеми Петра Порошенка, злочинно встановила рекордні ціни на газ і тепло для населення.

Нагадаємо, газопостачальна компанія "Нафтогаз" оприлюднила нову ціну на газ для побутових клієнтів, так, у січні вона збільшиться на 14% порівняно з груднем (6,33 грн). У січні 2021 року ціну на природний газ для побутових клієнтів буде на рівні 7,22 грн/куб. м з ПДВ та без урахування вартості розподілу (доставки).