Якубін про статтю Медведчука: Якщо влада продовжить свою політику - це матиме руйнівні наслідки для країни

Олексій Якубін Перший Незалежний

Політика, яку сьогодні проводить чинна українська влада, у майбутньому може мати руйнівні наслідки для країни. Про це повідомив в ефірі телеканалу "Перший Незалежний" політолог Олексій Якубін, коментуючи статтю голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народного депутата Віктора Медведчука.

За словами експерта, в Україні наразі проводиться політика, яка замість об'єднання поширює чи збільшує нерівність між громадянами.

"У нас деякі чиновники, народні депутати від влади відкрито говорять, що треба і пенсії забрати, гарантовані українським громадянам, і соціальні програми зменшити, і збільшити податковий тиск на людей", - пояснив Якубін. 

Новини за темою: Медведчук прямо вказує, що причина загибелі країни - примітивне управління, яке не виправили ні Порошенко, ні Зеленський

Політолог підкреслив, що авторитарна політика чинної влади кореспондується з ситуацією зі ЗМІ. Зокрема, керівництво країни намагається "закрити ті ЗМІ, які будуть показувати всю несправедливість, нерівність, і так далі". 

"Мені здається, коли якщо відштовхуватися від статті Медведчука Віктора, він просто продовжує ту логіку, дискусію про майбутнє України, яке можливе. Ми зараз з вами бачимо цей авторитарний тиск в економічній сфері, тиск на громадян України... бачимо, що в гуманітарній політиці, по суті, каток такого етнонаціоналістичного підходу залишається сталим. Для країни це буде мати руйнівні наслідки", - застеріг Олексій Якубін. 

Експерт попередив, що такі дії влади вже спричинили негативну реакцію у суспільстві, про що свідчать рейтинги підтримки та інші соціологічні опитування.

"Легітимність влади падає з кожним місяцем. Коли ми з вами говоримо про соціологію, про рейтинги підтримки і так далі - так це є вимір легітимності. Рейтинг влади продовжує знижуватись, а це означає, що у влади, по суті, просто буде залишатись ще певний час табличка (офіційн закріплена посада - ред.) , але без суспільної підтримки", - підсумував Якубін.

Нагадаємо, нещодавно президент РФ Володимир Путін опублікував свою статтю "Про історичну єдність росіян і українців", яка запустила глибинні процеси в українському суспільстві і політичному середовищі.

Голова політради "Опозиційної платформи - За життя", народний депутат Віктор Медведчук відреагував на публікацію російського президента і опублікував свою статтю - "Про майбутнє українського і російського народів".