Як мігрантів можуть направити до кордону України: Відповідь РНБО

Не виключена дезінформація, що деякі країни-сусіди України нібито готові прийняти біженців, яким потрібно лише перетнути територію держави

Укрінформ

Центр протидії дезінформації (ЦПД) при РНБО України попереджає про можливі провокації, спрямовані на перенаправлення мігрантів на українсько-білоруську ділянку кордону. Не виключена дезінформація, що деякі країни-сусіди України нібито готові прийняти біженців, яким потрібно лише перетнути територію держави. Про це повідомляє прес-служба РНБО.

"Серед біженців біля кордону Польщі ходять чутки, що Німеччина нібито готова прийняти їх, але для цього людям потрібно перейти кордон Польщі. Також, згідно з цими чутками, з Німеччини приїдуть автобуси, які перевезуть біженців через кордон Польщі", - йдеться в повідомленні.

У МВС та адміністрації Польщі спростовують цю інформацію. Там зазначають, що за допомогою такої дезінформації мігрантів підбурюють до штурму польського кордону.

Новини за темою: У Польщі затримали сотню мігрантів, якими керував спецназ Білорусі

Українські експерти не виключають, що такий самий спосіб поширення неправдивої інформації можуть застосувати у бік України, провокуючи біженців перетнути кордон країни.

"Враховуючи ситуацію, що склалася, ЦПД направив рекомендації відповідним органам влади щодо необхідності завчасно вжити профілактичних заходів, зокрема сформулювати повідомлення англійською, арабською та іншими мовами з інформацією про норми вітчизняного законодавства, що регулюють міграційні питання, та правові наслідки незаконного перетину кордонів. Повідомлення мають бути призначені для превентивного інформування осіб, які можуть намагатися незаконно перетнути українсько-білоруський кордон", - зазначили в РНБО.

Нагадаємо, нещодавно голова Держприкордонслужби України Андрій Демченко заявив, що українські прикордонники готуються до можливого прориву нелегальних мігрантів з боку Білорусі. Поки спроб прориву українського кордону не фіксували.

Раніше повідомлялося, що Європейський Союз виділив 700 тисяч євро на гуманітарну допомогу мігрантам, які перебувають на кордоні Білорусі й Польщі. Частину коштів отримає білоруський Червоний Хрест.