Новини » Політика Читать эту новость на русском

Як буде діяти Євросоюз у разі можливого загострення ситуації на кордонах України: Боррель відповів

В ЄС зазначають, що Україна може бути впевнена в політичній, дипломатичній, економічній і фінансовій підтримці

Жозеп Боррель The Guardian

У випадку загострення ситуації на кордонах Україна може й надалі розраховувати на політичну, дипломатичну, економічну та фінансову допомогу з боку Європейського Союзу. Про це у Брюсселі під час прес-конференції за підсумками засідання Ради міністрів ЄС з питань оборони заявив високий представник ЄС Жозеп Боррель, повідомляє "Європейська правда".

"У нас немає військового альянсу з Україною. Тож якщо постає питання, що ми будемо робити завтра в Україні, перед фактом того, що може трапитися на кордоні, - ми будемо продовжувати діяти точно таким же чином, в рамках дій, які були запроваджені з часів, коли Росія захопила Крим та розпочала війну на Донбасі. Україна може бути впевнена в політичній, дипломатичній, економічній і фінансовій підтримці з боку Європейського Союзу", - сказав Боррель.

Новини за темою: Франція збирається захищати територіальну цілісність України, - Макрон у телефонній розмові з Путіним

Він зауважив, що ЄС дуже уважно стежить за розвитком ситуації в Україні. За його словами, Союз має лише ту інформацію щодо поточної ситуації на східному кордоні України, яка була надана українською та американською сторонами.

Разом з цим Боррель нагадав, що двостороння Угода про асоціацію, яку уклали ЄС і Україна, охоплює широке коло питань, але не передбачає створення військового союзу.

Нагадаємо, раніше Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг у програмі Axios на американському телеканалі HBO заявив, що Альянс стежить за ситуацією на російсько-українському кордоні. Він пообіцяв реакцію на те, що відбувається.