Введення миротворців на Донбас: Резніков розповів, що допоможе в реалізації "Мінська"

Олексій Резніков Фото з відкритих джерел

До миротворчої місії повинні увійти ті, кому довіряють і Україна, і Росія

В Україні розглядають введення миротворців на Донбас як один з варіантів реалізації Мінських угод, однак при цьому мандат такої місії повинен бути погоджений сторонами переговорів. Про це повідомив міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков в інтерв'ю ТСН

Зазначається, що введення миротворців на Донбас не є планом Б щодо врегулювання конфлікту, однак це може допомогти зрушити процес. 

"Миротворці - це один з варіантів рішення в тому числі базової моделі Мінських домовленостей", - пояснив Олексій Резніков.

За його словами, миротворча місія повинна контролювати і забезпечувати безпеку в гарячій точці. Однак, в Мінських угодах йдеться лише про моніторинг ОБСЄ без миротворчого мандата. Таким чином введення місії може відбутися за умови, що до її складу увійдуть ті, кому довіряють як Україна, так і Росія. 

"Яка це може бути місія? Або це мандат Ради безпеки ООН, або ОБСЄ ... Це питання, знову ж таки, переговорів і домовленостей. Є досить успішний приклад 25 років тому в Хорватії, коли в районі міста Вуковар на кордоні з Сербією була місія якраз з мандатом Ради безпеки ООН, яка 1,5 року забезпечувала перехідний період, після чого були проведені місцеві вибори", - додав Олексій Резніков.

Нагадаємо, нещодавно міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що "нормандський" та "мінський" формати ще до кінця не вичерпані, а тому Київ продовжує переговори, спрямовані на вирішення конфлікту.