Все ще залишається питання, чи готова Росія виконувати свої зобов'язання про енергетичну безпеку України, - Кулеба

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба МЗС України

За словами міністра, Київ завжди наполягав, що "Північний потік-2" - це перш за все питання безпеки

Угода США та Німеччини щодо газопроводу "Північний потік-2" не дає відповіді на питання, чи готова Росія виконувати свої зобов'язання про енергетичну безпеку України. Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба під час прес-конференції.

"У нас багато питань про те, як американо-німецька угода здатна знизити ризики, пов'язані з безпекою України і країн Центральної Європи через запуск "Північного потоку-2". Ми розмовлятимемо з США і Німеччиною з цього приводу", - сказав Кулеба.

За словами міністра, Київ завжди наполягав, що "Північний потік-2" - це перш за все питання безпеки. Також Україна вивчає економічні аспекти пропозиції американо-німецьких колег.

Водночас міністр наголосив, що є одна фундаментальна проблема, бенефіціаром якої є Росія.

"Вона пов'язана з тим, що нам досі незрозуміло, чи готова Росія виконувати свої зобов'язання і свою частину, коли мова йде про енергетичну безпеку України і збереження ролі як транзитної країни. Америка з Німеччиною про щось домовилися, Польща з Україною теж про щось домовилися, але ми всі розуміємо, що головним бенефіціаром кризи, який створив "Північний потік-2", є Російська Федерація. Це головне питання, на яке немає відповіді, і над нею необхідно працювати", - додав Кулеба.

Новини за темою: ВР просить США, ЄС та Німеччину зупинити запуск "Північного потоку-2"

Нагадаємо, раніше президент США Джо Байден заявив, що американській адміністрації не представлялося можливим зупинити завершення будівництва "Північного потоку-2", оскільки він був завершений на 99%.