ВР просить США, ЄС та Німеччину зупинити запуск "Північного потоку-2"

"Північний потік-2" Фото з відкритих джерел

У Раді ухвалили текст спільної заяви нардепів

Члени Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва звертаються до ЄС та США з проханням зупинити запуск "Північного потоку-2". У Раді ухвалили текст відповідної спільної заяви нардепів. Про це йдеться на сайті Верховної Ради

"Демократичний світ має продемонструвати російському агресору єдність та силу у захисті своїх основоположних цінностей. Україна це демонструє щодня, обороняючи східний фланг Європи", - йдеться у тексті заяви. 

Нардепи додають, що "Північний потік-2" створює перешкоди для диверсифікації джерел та маршрутів постачання енергоносіїв до Європи. Разом з тим, потужності української газотранспортної системи можуть збільшити прокачування газу до Європи у два-три рази. 

Новини за темою: США досягли домовленостей із ФРН щодо "Північного потоку - 2", - Нуланд

Відомо, що заява відкрита для підписання всім народним депутатам України. 

Нагадаємо, раніше президент США Джо Байден заявив, що запровадження нових санкцій проти учасників "Північного потоку-2" не мало жодного сенсу, оскільки трубопровід було майже збудовано.

Згодом він додав, що американській адміністрації не видавалося можливим зупинити завершення "Північного потоку-2", а Німеччина взяла на себе зобов'язання відповісти Росії у разі використання ПП-2 як політичної зброї.