Волошин звернувся до Європарламенту щодо недавнього прояву жорстких репресій проти української опозиції

Народний депутат Олег Волошин Фото з відкритих джерел

Народний депутат України від "Опозиційної платформи - За життя" Олег Волошин звернувся до депутатів Комітету з питань закордонних справ Європейського парламенту щодо нещодавнього прояву жорстких репресій проти української опозиції, зокрема народних депутатів Віктора Медведчука та Тараса Козака. Текст відповідного звернення є в розпорядженні ZIK.

"Шановні депутати Європарламенту! Обурливі розправи українського уряду над політичною опозицією зайшли занадто далеко. Сьогодні двох депутатів від "Опозиційної платформи - За життя" – другої найбільшої парламентської фракції та провідної опозиційної політичної сили - Віктора Медведчука (голову політичної ради партії) і Тараса Козака - звинуватили в нібито державній зраді", - заявив Волошин.

За його словами, суспільству повідомили про це рішення через "перенасичений клоунадою Facebook-пост генерального прокурора Ірини Венедіктової, який сам по собі доводить, що ми маємо справу зі звичайним політичним піаром, який не має нічого спільного з правоохоронною діяльністю".

"У цьому самому тексті пані Венедіктова не тільки помилково звинуватила пана Медведчука і пана Козака, запитуючи їх про правовий статус Криму, незважаючи на численні публічні заяви обох про те, що півострів належить Україні. Вона звинуватила їх у "створенні армії інформаційних клонів, що поширюють антиукраїнські наративи". Складно знайти відповідні параграфи у Кримінальному кодексі України, що знову ж таки підтверджує той факт, що генпрокурор просто грає у політику, замість того щоб дотримуватися букви та духу Закону", - зазначив нардеп.

Політик додав, що, враховуючи роль, яку Медведчук протягом декількох років відігравав у спробах знайти дипломатичне вирішення тліючого конфлікту на Донбасі, не буде занадто великим перебільшенням допустити, що "такі зарозумілі кроки українського уряду будуть надалі заважати досягненню довгоочікуваного миру в цій частині Європи".

"І, звісно, це ще більше віддаляє Україну від встановлених міжнародних стандартів демократії та прав людини", - резюмував спікер з питань зовнішньої політики від "Опозиційної платформи – За життя".