Волошин: Влада намагається обмежити діяльність Медведчука за допомогою нової підозри

Олег Волошин Фото: Пресс-служба "Оппозиционной платформы - За жизнь"

Влада намагається обмежити діяльність голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народного депутата Віктора Медведчука за допомогою нової підозри. Таку думку висловив нардеп від "Опозиційної платформи - За життя" Олег Волошин в ефірі телеканалу "Перший Незалежний".

На думку політика, все переслідування Віктора Медведчука здійснюється з політичних мотивів. "Завдання - не домогтися терміну для Медведчука, тому що вони (влада, - ред.) розуміють, що це малореально. Не кажучи вже про те, які це матиме для них можливі політичні наслідки на державному рівні. Але просто обмежити його діяльність", - вважає Волошин.

При цьому нардеп зазначає, що влада не готова відпустити Віктора Медведчука з-під домашнього арешту.

"Владі потрібно було іншу підозру йому вручити, щоб отримати знову право на запобіжний захід у вигляді домашнього арешту [...] Що таке запобіжний захід на час слідства? Це гарантія того, що підозрюваний не сховається. Але очевидно, що коли Медведчук і так не збирався нікуди ховатися, він цього фізично не може зробити, тому що перебуває під домашнім арештом з електронним браслетом. Тому йому можна ще хоч десять підозр вручити, - запобіжний захід залишиться той самий - домашній арешт", - сказав Волошин.

Нагадаємо, 20 лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко. 

13 травня в Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктора Медведчука до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Справа в тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді і прокурора. 30 липня Київський апеляційний суд відмовив адвокатам голови політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктора Медведчука в задоволенні апеляції щодо продовження термінів домашнього арешту політика до 7 вересня.

В ОПЗЖ відреагувавли на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади - відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Коментуючи ситуацію, Віктор Медведчук підкреслив, що його адвокати повністю готові до процесу оскарження запобіжного заходу і у них є докази, які спростовують звинувачення прокуратури і доводять незаконність застосування до нього домашнього арешту.

Так, стороною захисту була подана апеляція на рішення Печерського районного суду Києва про продовження запобіжного заходу політику. Однак 30 липня Київський апеляційний суд відхилив її, незважаючи на розгром усіх доводів обвинувачення.

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували майже 97 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.