Волошин: Суддя Вовк "розглянув" справу з семи томів за десять хвилин і фактично виніс рішення, продиктоване Банковою

Народний депутат Олег Волошин Фото з відкритих джерел

Суддя Вовк "розглянув" справу щодо народного депутата України, голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктора Медведчука, яке складається з семи томів, за десять хвилин і фактично виніс рішення, продиктоване  Банковою. Про це в ефірі на телеканалі "Перший Незалежний" заявив народний депутат України (фракція "Опозиційна платформа - За життя") Олег Волошин.

"Суддя Вовк справу, яка складається з 7 томів, 5 тисяч сторінок, примудрився "розглянути" приблизно за 10 хвилин і фактично виніс абсолютно формальне рішення, яке явно просто продиктовано Банковою, автоматично продовжив терміни слідства до листопада цього року", - сказав Олег Волошин.

Парламентар зазначив, що сторона захисту не була присутня на цьому процесі, оскільки адвокатам Віктора Медведчука повідомили про це буквально за кілька хвилин до початку розгляду, а сам Віктор Медведчук отримав повідомлення про подання клопотання вже після 17-ї години. І це незважаючи на те, що суд працює до 17:00.

"При цьому сторона захисту на цьому процесі розгляду не була присутня. Це кричуща історія! Ну, не може суддя приймати рішення у справі, яка стосується конкретної людини, це ж справа не за якимось фактом, де немає обвинуваченого. Є конкретний підозрюваний - пан Медведчук, тобто мова йде про грубе порушення прав людини у цій ситуації", - наголосив Волошин.

Нагадаємо, народний депутат від "Опозиційної платформи - За життя" Ренат Кузьмін написав у своєму телеграм-каналі, що Печерський райсуд прийняв рішення про продовження термінів слідства у справі голови політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктора Медведчука. За його словами, самого Медведчука викликали до суду за 48 хвилин до початку засідання, а судді за 10 хвилин, без його присутності, розглянули 7 томів справи.

Раніше повідомляли, що перший заступник генерального прокурора Роман Говда порушив закон, не подавши вчасно клопотання про продовження запобіжного заходу у справі голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народного депутата Віктора Медведчука. Як заявив журналіст Володимир Бойко, згідно зі змінами до КПК України, прийнятими через поширення коронавірусної хвороби 13 квітня 2020 року № 558-IX, встановлено, що "клопотання про продовження строку тримання під вартою подається не пізніше ніж за десять днів до закінчення дії попередньої постанови про тримання під вартою".

Тобто, ОГП не подав клопотання ні за 10 днів, ні за 5 днів, таким чином повністю порушивши закон.